حمل و نقل درون شهری اوکراین

 

شهر کی یف پایتخت کشور اوکراین از سیستم مترویی بسیار گسترده ای برخوردار است که به‌راحتی نیاز حمل و نقل و مسافرت را در تمام سطح شهر فراهم می آورد.

شهرهای بزرگ اوکراین نظیر: کی یف، اودسا، خارکف و غیره سیستم حمل و نقل بسیار گسترده ای دارد که به راحتی می توان از یک بخش شهر به بخش دیگر شهر رفت.

وسایل نقلیه اوکراین: مترو، تراموا، تاکسی، اتوبوس و مینی‌بوس است.

اتوبوس:

بلیط اتوبوس ها را می توان از کیوسک ها یا از رانندگان اتوبوس ها تهیه کرد. بلیط ها را از جعبه های کوچکی که در اتوبوس ها قرار دارند پانچ و تائید کنید. در طول روز حمل و نقل عمومی بسیار شلوغ می شود.

مترو شهر کی یف:

مترو سریع ترین و مقرون به صرفه‌ترین راه برای رفت و آمد در شهر است. مترو شهر کی یف در سال 1960 میلادی تأسیس شده است و اکنون دارای بیش از 30 ایستگاه در 3 مسیر شمال به جنوب، شمال غربی به جنوب شرقی و شرق به غرب می باشد و همچنان در حال توسعه است.

خرید بلیط مترو:

در ایستگاه های مترو باجه هایی برای فروش کارت های مترو وجود دارد که از آن طریق می توان اقدام به خرید این کارت ها کرد که استفاده از این کارت ها خیلی مقرون به صرفه‌تر از بلیط مترو می باشد. برای دانشجویان از طرف دانشگاه کارت‌هایی صادر می شود که این کارت ها از 50% تخفیف برخوردار است و دانشجو با این کارت به راهی می تواند حمل و نقل کند.

مینی بوس (MicroBuses):

این نوع حمل و نقل از محبوبیت زیادی در اوکراین برخوردار است. مینی بوس ها مسیرهایی چون خیابان های مسکونی کوچک و همچنین برای اشخاصی که بخواهند به صورت خصوصی آن را رزرو کنند و از جاهای دیدنی لذت ببرند را ساپورت می کند. این مینی بوس ها به دلیل کم ظرفیت بودن و همچنین عملکرد سریع و هزینه پایین آن نسبت به دیگر وسایل حمل و نقل عمومی بهترین گزینه می باشد.

تاکسی ها:

تاکسی ها در تمامی سراسر شهر قرار دارند. بهترین گزینه برای انتخاب تاکسی، تاکسی هایی هستند که شماره تلفن شرکت روی ماشین یا سقف ماشین زده شده که نرخ های ثابتی دارند اما تاکسی هایی که تلفن شرکت روی ماشین های آن ها زده نشده است تاکسی های خصوصی می باشند که البته نرخ آن ها گران‌تر است.

سرویس های اجاره خودرو:

اجاره خودرو برای اشخاصی که گواهینامه بین‌المللی دارند بهترین گزینه می باشد و هزینه آن ارزان‌تر از وسایل نقلیه عمومی می باشد. بعضی از شرکت های اجاره اتومبیل این امکان را به شخص می دهد که با این ماشین ها به مسافرت بروند.

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد