موزه های کشور اوکراین

 

National Art Museum: (موزه ملی هنر)

این موزه شامل 21 گالری از مجموعه آثار ارزشمند هنرهای معاصر است. این آثار نظیر: نقاشی ها و مجسمه هایی از قرن 14 تا 20 میلادی، آیکون های اوکراینی، آیکون های قرون وسطی، دوران های قزاق ها، پرتره های کلیسا، رهبران نظامی، تصاویر طنز آمیز از قزاق مامای و همچنین آثار هنرمند و شاعر اوکراینی تاراس شفچنکو را در این موزه ببینید.

موزه ملی هنر در اواخر قرن 19 میلادی توسط معماران کی یفی همچون Horodets'ky و Boytsov این موزه در حدود 100 سال پیش ساخته شد و شروع به کار کرد که در آن زمان این موزه را موزه شهر عتیقه و هنر می نامیدند. طرح و سبک این موزه همانند معبد یونان با 6 ستون است.

در زمان سرکوب شدن استالین در این موزه انفجاری صورت گرفت که بخش بزرگی از آثار پنهان شد. در اوایل دهه 1990 میلادی (استقلال اوکراین) از این موزه قدردانی شد و در سطح بین‌المللی در شهر های دانمارک، فرانسه، کرواسی و کانادا آثارش به نمایش گذاشته شد. در سال 2006 این موزه بازسازی شد که بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی از این آثار دیدن کنند.

ساعت بازدید از این موزه همه روزه از ساعت 10:00 الی 18:00 البته در روزهای دوشنبه و جمعه بازدید از ساعت 11:00 الی 19:00 می باشد.

Hrushevs'koho Str., 6, metro stop "Maidan Nezalezhnosti"

(The National Museum of Folk Architecture and Rural Life PIROGOVO)موزه ملی معماری عامیانه و زندگی روستای PIROGOVO:

این موزه در حومه های زیبای جنوب غربی کی یف بر روی 150 هکتار زمین واقع شده است. در سال 1969 میلادی این موزه به دلیل به نمایش گذاشتن سبک معماری ساختمان های چوبی و روستایی مناطق مختلف اوکراین طراحی شده است. در این موزه 150 ساختمان از بناهای معماری قومی کشور اوکراین وجود دارد. در داخل خانه های روستا و در سالن نمایشگاه موزه می توان نقاشی ها، ابزار، وسایل خانه، پارچه، لباس محلی، گلدوزی، فرش، سرامیک، وسایل نقاشی، اشیاء فلزی و غیره را دید.

در ماه مه تا نوامبر در این موزه روز صنایع دستی برگزار می شود که می توان از بافندگان، سفالگران، سازندگان فرش و دیگر کارگران صنایع دستی در این روزها دیدار کرد. یکشنبه ها هم می توان گروه های کر و کنسرت های محلی را دید. در روزهای تعطیل این موزه یک مکان عالی برای تفریح می باشد که با پرداخت 10 دلار در ساعت اسب سواری کرد و از غذاهای لذیذ محلی در رستوران آنجا لذت برد. می توان حال و هوای قرن 18 و 19 میلادی را در این موزه احساس کرد.

Pirogovo village, metro stop Druzhby Narodiv, marshrutka 30

Kievo Pechersk Lavra Museum: (موزه لاورا)

این موزه در سال 1051 توسط راهبانی به  نام‌های آنتونی و Theodosius تأسیس شد که این موزه را به یک مرکز مهم ارتدکس در Kievan Rus تبدیل کردند. فضای این کلیسا 28 هکتار می باشد که علاوه بر کلیسا، یک سیستم غار زیرزمینی، برج ها و همچنین جالب ترین موزه کی یف بشمار می آید. در تالار این موزه گنجینه هایی از سمینارها و جشن های کریسمس روسی، یهودیان، اروپای غربی و همچنین بهترین جواهرات اوکراینی را می توان دید. از جواهرات موجود در این موزه مجموعه‌ی گردنبند ملکه استییان (Scythian queen) از قرن 14 میلادی به وزن 1.4 کیلوگرم طلای خالص می باشد و یکی دیگر از آثار موجود در این موزه، کاسه نقره ای است که در یک اتاق مخصوص که با گاز بی اثر طراحی شده است نگهداری می شود.

ساعت بازدید موزه: جمعه ها از ساعت 10:00 تا 17:00 و دوشنبه ها از ساعت 10:00 تا 16:30 می باشد. ساختمان کلیسا همه روزه از ساعت 9:00 تا 18:00 باز می باشد.

 

 

 

 

 

 

Ivana Mazepy Street (former Sichnevoho Povstannya Street), 21, metrostop "Arsenal'na", red line

St Sophia's Cathedral Museum: (موزه کلیسای سنت سوفیا)

 کلیسای سنت سوفیا یا کلیسای جامع یک بنای تاریخی برجسته Kievan Rus است که در شهر کی یف واقع شده است. این کلیسا در سال 1037 توسط شاهزاده یاروسلاو (Yaroslav) ساخته شده است. این کلیسا دارای 13 گنبد به رنگ زرد و سفید است که ارتفاع آن ها 76 متر می باشد. این موزه دارای نقاشی هایی مربوط به قرن 11 میلادی با تکنولوژی منحصر به فرد،شخصیت های پدران کلیسا،خواهران ،جنگجویان و صحنه های اسرار آمیز است .

ساعت  بازدید 10:00 الی 17:30. چهارشنبه از 10:00 تا 16:30 و پنج شنبه ها تعطیل می باشد.

Volodymyrs'ka Street, 24, metro stop "Zoloti Vorota", green line

World War II Museum (Museum of Great Patriotic War) موزه جنگ جهانی دوم (جنگ بزرگ میهن):

مجتمع یادبود جنگ جهانی دوم توسط L.Brezhnev در تاریخ 9 مه سال 1981 افتتاح شد و دارای 18 گالری، یک موزه، نمایش هواپیماهای نظامی و تجهیزات نظامی در فضای باز، شعله ابدی و همچنین نقاشی هایی از قهرمانان شوروی می باشد.این موزه در زیر مجسمه رودینامات (بنای یادبود مادری) قرار دارد که ارتفاع آن 102 متر می باشد و از تمام نقاط شهر قابل رؤیت می باشد.

ساعت بازید: 10:00 الی 17:00 و دوشنبه ها نیز تعطیل می باشد.

Ivana Mazepy Street (former Sichnevogo Povstannya Str.), 44, metro

stop "Arsenal'na", red line

Chornobyl Museum موزه چرنوبیل:

منطقه مرکزی شمال اوکراین در ایستگاه هسته ای شهر پولیس در 26 آوریل سال 1986 فاجعه انفجار هسته ای رخ داد که دلیل به وجود آمدن این موزه شد. این موزه به وضوح اتفاقاتی که در آن روز به وقوع پیوست را به نمایش می گذارد. در این موزه لباس‌هایی در سایزهای متفاوت، ماسک گاز، کامیون، تصاویری از کودکان، کارگران اورژانس و غیره را مشاهده خواهید کرد.

ساعت بازدید: 10:00 الی 18:00 و در روز های یک شنبه تعطیل می باشد.

Khoryva Str., 1, metro stop "Kontraktova Ploscha", blue line, Podil district

Kyiv Fortress Museum (Ksoi Kaponir ) موزه قلعه کیف (Ksoi Kaponir):

قلعه کی یف به ساختمان های قرن 19 میلادی که توسط ارتش روسیه در محله ای به نام Pechers'k ساخته شد. بعضی از این ساختمان ها که بازسازی شده اند به موزه تبدیل شده اند و برخی دیگر برای تأسیسات نظامی و تجاری مورد استفاده قرار گرفته است. در قرن 20 میلادی پس از اینکه اهمیت نظامی یا ارتش از بین رفت این ساختمان ها به عنوان سربازخانه و یا نگهداری زندانیان مورد استفاده قرار گرفت. در دهه 1900 تا 1920 برای زندانیان سیاسی استفاده می شد و همچنین بعد ها به موزه شوروی تبدیل شد و هم اکنون به عنوان موزه مدرن استفاده می شود.

زمان بازدید: 10:00 الی 17:00 و روزهای جمعه تعطیل می باشد.

Hospital'na Str., 24a, metro stop "Palats Sportu", green line

State Museum of Ukrainian Decorative Folk Art موزه ایالتی هنرهای معاصر:

نمایشگاه این موزه شامل دو بخش تاریخی است.1) هنر عامیانه اوکراین از قرن 17 تا اوایل قرن 20 میلادی 2) هنر اوکراین در زمان شوروی می باشد. نمایشگاه موزه به بخش های مختلفی نظیر چوب کاری، بافندگی، گلدوزی، نقاشی تزیینی، سرامیک، ظروف و غیره تقسیم می شود. این نمایشگاه بر اساس اصول تاریخی، زیست شناسی و قوم نگاری می باشد.

Ivana Mazepy Street (former Sichnevogo Povstannya Str.), 21, metro stop "Arsenal'na", red line

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد