مناطق تفریحی اوکراین

 

 :Puscha Vodytsya

Puscha Vodytsya یک منطقه پر رفت و آمد زیبا در حومه شمال غربی کی یف است. یک آبشار زیبا در این منطقه وجود دارد. از شهر کی یف حمل و نقل به این منطقه راحت می باشد. بزرگراه Gostomel's'ke به عنوان مرز جنوبی این منطقه به شمار می آید. در غرب Puscha Vodytsya روستای Moschun ، در شرق آن بزرگراه Minske و در شمال آن روستای Demidov قرار گرفته است. منطقه Puscha Vodytsya معروف‌ترین تابستان ها و جنگل های بلوط را دارد که در قرن 16 میلادی شاهزاده های کی یفی شکار در این منطقه را دوست داشتند (شاهزاده ولادیمیر در سال های 1009 الی 1010 در این منطقه شکار می کردند) به همین دلیل این منطقه مشهور است. روستای Puscha Vodytsya نام خود را از یک جنگل و رودخانه گرفته است. کلمه Puscha به معنی جنگل و vodytsya نام یک رودخانه کوچک است. این روستا یک منطقه ساحلی به شمار می آید و 70 درصد درختان موجود در این جنگل را درختان کاج تشکیل داده اند و تعدادی درختان توس، کاللس و افرا (Collels,Maplos BirchTrees,) نیز در این جنگل وجود دارد. اواخر قرن 19 میلادی دو تن از پزشکان شهر کی یف به نام های F.G.Yanovsky و G.R.Rubinstien نقش مهمی در توسعه شهرک های روستای Puscha Vodytsya داشته اند. اولین مراکز درمانی و بهداشتی به ایده آن ها در سال 1904 ساخته شده است. در این روستا رفت و آمد بیمارانی که مشکلات ریوی دارند بسیار زیاد شده است به طوری که در سال 1904 تراموا و همچنین خط تلفن برای این روستا راه اندازی شد.

چگونه به این روستا برویم:

با سوار شدن به مترو at Kontraktova Ploscha, Podil 12#.

نزدیک ترین مترو در Kontractova Ploscha, blue line قرار دارد.

 Ministerka or Red'kino Lake:

دریاچه Ministerka یا Red'kino در شهر کی یف پایتخت اوکراین واقع شده است. دریاچه" Red'kino "توسط مردمان بومی آن منطقه "Ministerka" نیز نامیده می شود. این دریاچه در نزدیکی شهر کی یف و در مسیر شهر Vyshgorod قرار دارد. مردمان بومی و مسافران در تابستان که هوا بسیار گرم است به این دریاچه می روند. این دریاچه به عنوان تمیزترین دریاچه در کی یف شناخته شده بود اما به دلیل حجم زیاد مسافران آب و محیط این دریاچه کثیف شده است اما بازهم زیبایی های خاص خود را دارد.

چگونه به این دریاچه برویم:

نزدیک ترین مترو به این منطقه (Mins'ka, blue line (Obolon district می باشد.

با سوار شدن تاکسی های marshrutka #172، اتوبوس bus #99، مترو Mins'ka metro stop, Obolon و اگر ماشین دارید می توانید به خیابان Bohatyrs'ka بروید. دریاچه در سمت چپ قرار گرفته است. (marshrutka نوعی تاکسی)

Blue Lake near Horenka village:

دریاچه آبی در نزدیکی روستای Horenka قرار دارد. این دریاچه به دلیل آبی بودن آب‌های آن معروف است. مردمان بومی آن منطقه میگویند قبل از اینکه دریاچه به وجود بیاید آنجا گودال خاک رس بوده است. مردمان بومی آن منطقه را تا زمانی که آب درون گودال خاک رس را پر کند شروع به حفاری کردند و به همین دلیل این دریاچه به وجود آمده است. تنها مسئله آزاردهنده ای که در مورد این دریاچه زیبا وجود دارد تخلیه زباله ها در بخش بالای دریاچه است. در این دریاچه می توان تعداد زیادی سرویس های بهداشتی با دیواره های چوبی را مشاهده کرد. این ساحل نیز دارای بخش هایی با امکانات بیشتر نیز می باشد که غیر رایگان است. تعرفه ورود خودرو به منطقه غیر رایگان 5 گریونا می باشد، که پس از ورود به آن منطقه می‌توانید دریک مکان دلخواه اسکان کنید و البته جهت استفاده از امکانات منطقه غیر رایگان می بایست 20 گریونا پرداخت کنید. این ساحل کاملاً تمیز است و دارای تعدادی کلبه های چوبی می باشد که اجاره روزانه آن ها 20 گریونا است. کافه کوچکی نیز در این دریاچه احداث شده که انواع نوشیدنی و خوراکی ها در آن موجود است. در بخش بالایی دریاچه و جایی که تخلیه زباله ها انجام می شود در سمت چپ در کنار بزرگراه Hostomel یک باشگاه اسب سواری نیز قرار دارد کسانی که علاقه به اسب سواری دارند این مکان بهترین گزینه است که بعد از تفریح در دریاچه به باشگاه اسب سواری رفته و اسب سواری کنند.

چگونه به این دریاچه برویم:

به وسیله حمل و نقل عمومی در کی یف نظیر:

تاکسی های marshrutka #381, #381k or #381c در Bucha از ایستگاه مترو Svyatoshyno یا هر نوع marshrutka در Gostomel', Irpin' یا Vorzel' در ایستگاه مترو Akademmistechko. که فقط 20 دقیقه راه است، از ایستگاه روستای Mostysche خارج شده و قبل از رسیدن به پل رودخانه Irpin' به سمت راست رفته و 1.5 کیلومتر پیاده روی کنید تا به این دریاچه برسید.

اگر با ماشین خود از کی یف به سمت این دریاچه حرکت می کنید از جاده E 373 به سمت Irpin بروید قبل از رسیدن به Gostomel به سمت راست رفته در این جاده هیچ نوع تابلوی از این روستا نخواهید دید اما با پیش رفتن تابلو نمایان می شود.

Address: Horenka village, Kyiv region

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد