لغو روادید اوکراین با اتحادیه اروپا

 

لغو روادید اوکراین با اتحادیه اروپا

با اینکه کشور روسیه مخالف نزدیکی اوکراین با غرب است و این مخالفت دو جنبه‌ی اقتصادی و امنیتی دارد. دیدگاه کشور مسکو ازنظر بعد اقتصادی، تلاش اوکراین برای ادغام و همگرایی با اتحادیه اروپا باعث به خطر افتادن منافع اقتصادی روسیه می‌شود و در بعد امنیتی نیز کشور اوکراین با عضویت در ناتو باعث حضور نیروهای سازمان نظامی غربی در نزدیکی مرزهای غربی روسیه می‌شود، سران کی یف تلاش می‌کنند به عضویت ناتو و اتحادیه اروپا در آیند.

موافقت‌نامه‌ی لغو روادید در 11 ژانویه سال 2017 توسط کشور اوکراین و اتحادیه اروپا در بروکسل به امضاء رسید و همچنین در این جلسه به بررسی موضوعاتی ازجمله تهدید تحریم‌ها علیه روسیه، اجرای توافقنامه‌ی مینسک درباره اجرای آتش‌بس در شرق اوکراین و همچنین ایجاد منطقه تجارت آزاد پرداخته‌اند.

بر اساس تصمیماتی که اتحادیه اروپا گرفته است شهروندان اوکراینی می‌توانند هر 6 ماه یک‌بار به مدت 90 روز به 28 کشور عضو اتحادیه اروپا به‌جز انگلیس و ایرلند سفر کنند و همچنین قوانینی مبنی بر اینکه شهروندان اوکراینی اجازه کار در این کشورها را ندارند، برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه باید مدارکی دال بر بوجه کافی در مدت زمان حضور در سفر را ارائه دهند و همچنین باید از گذرنامه‌هایی که دارای تراشه‌ی الکترونیکی است استفاده کنند، وضع گردید.

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد