جاذبه های گردشگری و توریستی اوکراین

 

اوکراین در اروپای شرقی واقع شده است که پایتخت آن کی یف می باشد. اوکراین به دلیل طبیعت بکر و حاشیه ساحلی دریای سیاه، مناطق کوهستانی جنگلی‌ و همچنین انواع کلیساها و صومعه ها شهرت دارد و گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. در ادامه برخی از  مناطق گردشگری و جاذبه های توریستی اوکراین را ذکر خواهیم کرد.

تونل عشق اوکراین رمانتیک‌ترین جای اوکراین:

تونل عشق در خط راه‌آهن یکی از شهر‌های کوچک اوکراین به نام کلوان واقع‌شده است که به‌صورت طبیعی به وجود آمده. دیواره و سقف این تونل را شاخ و برگ درختان تشکیل می‌دهند. این خط راه‌آهن تنها برای قطار‌های حمل بار کارخانه‌ای، مورد استفاده قرار می گیرد که تنها در برخی مواقع از آن عبور می‌کنند. این تونل رمانتیک‌ترین مکان موجود در اوکراین است که عشاق و خانواده‌ها می‌توانند در این تونل راه بروند و از طبیعت پرمهر اوکراین لذت ببرند.

تونل عشق

کوه‌های کارپات (Carpathian Mountains):

کوه‌های کارپات از طولانی‌ترین رشته‌کوه‌های اروپا است که همانند کمربندی، اروپای مرکزی و جنوبی را از هم جدا می‌کند. این رشته‌کوه‌ها از کشور‌های اوکراین، رومانی، هلند، جمهوری چک و اسلواکی می‌گذرد که همه ی کشورهای نام برده را از این طبیعت بی‌نظیر بهره‌مند می‌کند. رشته کوه های کارپات برای افرادی که علاقه به کوهنوردی و گشت‌وگذار در جنگل ها دارند بسیار مناسب است و با قدم گذاشتن به این کوه ها می توانید از مناظر زیبای اوکراین از قبیل: مناطق جنگلی، خانه های محلی لذت ببرید.

کوه های کارپات

پارک سوفیکا (Sophievka) چشم‌اندازی از طبیعت و معماری بی‌نظیر:

پارک سوفیکا یکی از چشم‌اندازهای کشور اوکراین است که در آن ترکیبی از طبیعت و معماری به چشم می‌خورد. وسعت این پارک به ۱۵۴۷ هکتار می رسد. پارک سوفیکا در سال ۱۷۹۶ میلادی بنا شده که معماری آن یکی از شاهکارهای قرن ۱۵ تا ۱۹ میلادی می باشد. پارک سوفیکا شامل برکه‌ها، دریاچه‌ها، درختان، مجسمه‌ها، فواره‌ها و سازه‌های فوق‌العاده معماری می باشد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن ساخته‌شده و منظره های بی‌نظیر، گیاهان اغواکننده و درختان نایابی را در خود جای‌داده است.

پارک سوفیکا

سواحل اودسا (Odessa)، جاذبه گردشگری در سواحل جنوبی اوکراین:

اودسا، یکی از بزرگ‌ترین شهرهای اوکراین و به‌طورقطع بزرگ‌ترین شهر در امتداد دریای سیاه است. آب تمیز و هوای معتدل این ناحیه سالانه گردشگران زیادی را جذب می‌کند و مردم اوقات خوشی را در کنار ساحل اودسا می‌گذرانند.

 ساحل اودسا

میدان استقلال کی یف و خیابان خرشاتیک:

میدان استقلال (به اوکراینی Maidan Nezalezhnosti:) از اصلی‌ترین میدان شهر کی یف در کشور اوکراین است. میدان استقلال در مرکز شهر و در منطقه پیچورسکی شهر کی‌یف واقع شده است. در میدان استقلال مجسمه آزادی قرار دارد که در قسمت زیرین مجسمه آزادی فروشگاه های بزرگ و برند قرار دارد. خیابان خرشاتیک از وسط میدان استقلال می‌گذرد.

پارک مجسمه‌ها (Landscape Alley):

پارک مجسمه ها در دهه هشتاد میلادی، توسط معماری به نام " architect Abram Miletsky " ساخته شده، این پارک در خیابان Landscape واقع شده است. در این پارک مجسمه هایی به سبک مدرن و سرامیکی و همچنین پارک بازی برای کودکان وجود دارد که پارک را به مکان تفریحی خانوادگی تبدیل کرده است.

موزه ملی جنگ جهانی دوم (National Museum) و مجسمه رودینا مات (Motherland statue):

موزه ملی جنگ جهانی دوم در زیر مجسمه رودینا مات قرار دارد که این مجسمه بخشی از موزه ملی می باشد و یکی از بزرگ‌ترین مجسمه های جهان می باشد. روی سپر مجسمه رودینا مات نماد اتحاد جماهیر شوروی حک شده است. موزه ملی جنگ مربوط به جنگ جهانی دوم است که در آن می توان تانک های بزرگ، وسایل جنگی و غیره قرار دارد.

کلیسای پچرسک لاورا (Pechersk Lavra):

صومعه پچرسک لاورا در سده یازده توسط راهبانی با نام‌های آنتونی و فیودوسی در غاری در کوه بِرِستف شهر «کی‌یف» تأسیس شد. در زبان اوکراینی واژه پچرا به معنای غار و کلمه لاورا برای توصیف راهبان رده بالا در صومعه‌های کلیساهای شرقی ارتدکس استفاده می‌شود؛ بنابراین نام این صومعه به صورت «صومعه غار کی‌یف» و «صومعه غارهای کی‌یف» نیز ترجمه می‌شود. صومعه پچرسک لاورا همواره سنگر مسیحیت و یک مرکز فرهنگی مهم بوده است که امروزه محوطه این مکان به صورت: موزه محل اقامت رهبر آن؛ «متروپولیتن والادیمیر»، صومعه ارشد کلیسای ارتدکس اوکراین، غار فرهنگی تاریخی تقسیم شده است.

کلیسای جامع سنت سوفیا (Saint Sophia’s Cathedral):

کلیسای جامع سنت سوفیا قدیمی‌ترین و زیباترین کلیسای شهر کی یف است که توسط شاهزاده یاروسلاو بزرگ در سال 1037 ساخته شده است. شاهزاده یاروسلاو پس از مرگش در قسمت کلیسای شمالی به خاک سپرده شده. این کلیسا در میدان سوفیسکایا واقع شده که از مجموعه‌ی ۱۳ برج‌ سفید رنگ با گنبدهای طلایی تشکیل شده است. برج ناقوس این کلیسا ۷۵ متر ارتفاع دارد.

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد