شهر لووف اوکراین (عروس اروپا)

 

شهر لووف در سال 1256 میلادی توسط دانیل گالیتسکی تأسیس شده و نام این شهر را از نام پسر خود برگرفته است. این شهر در غرب کشور اوکراین در نزدیکی مرز لهستان قرار گرفته است.

واژه لووف در زبان روسی:

واژه لووف در زبان روسی به معنی سلطان جنگل (شیر) می باشد که در تمام نقاط شهر لووف مجسمه هایی از شیر قرار گرفته است.

رتبه بندی شهر لووف و لقب آن:

شهر لووف اوکراین دارای رتبه سوم از نظر معماری و زیبایی بعد از بوداپست، مجارستان و پراگ کشور چک است. شهر لووف به عروس اروپا هم لقب داده شده است.

خیابان های شهر لووف:

 اکثر خیابان های شهر لووف متشکل شده از سنگفرش‌هایی که قدمت آن ها به بیش از 100 سال رسیده است.

معماری شهر لووف :

شهر لووف زمانی تحت سلطه امپراتوری اتریش_ مجارستان بوده است و به همین دلیل معماری ساختمان های شهر لووف همانند کشور اتریش و معماری آن شباهتی به معماری اروپای شرقی دارد.

میدان اصلی شهر لووف:

میدان اصلی شهر لووف تحت حفاظت سازمان بین المللی یونسکو قرار گرفته است. اولین پستخانه اوکراین که اکنون به موزه تبدیل شده است و همچنین نخستین داروخانه این سرزمین در میدان اصلی قرار دارد.

کنسولگری کشورها در شهر لووف:

شهر لووف دارای 13 کنسولگری از کشورهای (چک، ایتالیا، کانادا، هلند، لیتوانی، لتونی، لهستان، روسیه، برزیل، آلمان، روسیه سفید و قزاقستان) است.

دانشگاه های شهر لووف:

دانشگاه هایی که در شهر لووف قرار دارند دارای رتبه‌بندی 3 رقمی در رتبه جهانی می باشند. دانشگاه علوم پزشکی لووف اوکراین با قدمت 200 سال اولین دانشگاه پزشکی شهر لووف است که همکاری نزدیکی با نیوکاسل انگلستان دارد. دانشگاه لووف به همراه دانشگاه پزشکی بوگامولتس و دانشگاه علوم پزشکی دانتسک جزو سه دانشگاه مطرح در اروپا و کشور اوکراین است.

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد