معرفی بهترین دانشگاه های اوکراین

 

بهترین دانشگاه های اوکراین

اوکراین کشور بسیار زیبایی است و همچنین دارای معماری باشکوه کلیساها و رشته‌کوه‌های بسیار زیبایی است که هر شخصی به آنجا سفرکرده باشد جذب آن می‌شود. در کنار تمام جذابیت‌های معماری و طبیعی که دارد می‌توان اوکراین را به چشم مقصدی برای تحصیل هم نگاه کرد. در اوکراین 800 موسسه و دانشگاه‌های مختلف برای تحصیل در مقاطع بالاتر وجود دارد که تنها باکمی تحقیق بر روی دانشگاه‌های آن می‌توانید بهترین را برای آموزش انتخاب کنید. تحصیل در این کشور احتمالاً شمارا راضی نگه می‌دارد زیرا هم دارای کیفیت آموزش در سطح قابل قبولی است و هم هزینه‌های تحصیل در آن نسبت به خیلی از کشورهای دیگر کمتر می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از بهترین دانشگاه‌های اوکراین را به شما معرفی کنیم.

تحصیل در اوکراین:

برای تحصیل در مقاطع بالاتر در کشور اوکراین 6 نوع موسسه وجود دارد که مدرک هرکدام از آن‌ها دارای اعتبار مشخصی است. دوره‌های لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا توسط موسسه‌هایی مانند دانشگاه‌ها، آکادمی‌ها و هنرستان‌ها ارائه می‌شود. هنرستان‌ها بر روی فرهنگ، هنر و موسیقی متمرکزند به همین علت دیگر رشته‌ها را شامل نمی‌شوند. در اوکراین تحصیلات لیسانس حدود 4 سال طول می‌کشد و برای آموزش از زبان‌های روسی، اوکراینی، انگلیسی و فرانسوی استفاده می‌شود البته باید گفت که زبان فرانسوی تنها مخصوص دوره‌های پزشکی است. دانشجویان بین‌المللی باید آزمون زبان بدهند و یا می‌توانند یک سال در کلاس‌های زبان روسی و یا اوکراینی حاضر شوند. البته اگر بخواهید آموزش به زبان‌های انگلیسی و یا فرانسوی باشد نیاز به شرکت در این کلاس‌ها نمی‌باشد و می‌توانید در دوره‌هایی مستقل از دانشگاه این زبان‌ها را فرابگیرید. بنابراین قبل از ثبت‌نام در دانشگاه‌های این کشور مطمئن شوید که دوره تحصیلتان با چه زبانی انجام می‌شود. در ادامه لیست بهترین دانشگاه‌های اوکراین که دارای رتبه‌بندی بالایی بودند را بیان کرده‌ایم.

بهترین دانشگاه های اوکراین:

دانشگاه ملی کارازین خارکف (Karazin Kharkiv National University)

بهترین دانشگاه های اوکراین

این دانشگاه در شهر خارکف قرار دارد و بااینکه در سال 1804 تأسیس‌شده به‌عنوان دومین دانشگاه قدیمی اوکراین شناخته‌شده است. در این دانشگاه دانشکده‌های زیادی ازجمله پزشکی، قانون، فیزیک، اقتصاد، فلسفه، جغرافی، جامعه‌شناسی، تاریخی، شیمی، بیولوژی و … وجود دارد.

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کیف (Taras Schevchenko National University of Kyiv)

بهترین دانشگاه های اوکراین

این دانشگاه در پایتخت اوکراین یعنی کیف قرار دارد بنابراین اگر شخصی بخواهد در پایتخت بماند این دانشگاه برای او مناسب است زیرا هم یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور بوده و هم در جای مناسبی از کی یف قرارگرفته است. در این دانشگاه حدود 26 هزار دانشجو در حال تحصیل‌اند و توافق‌نامه‌های همکاری دوجانبه‌ای با 27 موسسه علمی و آموزشی خارجی از 57 کشور دنیا دارد.

مؤسسه پلی‌تکنیک کی‌ یف (Kyiv Polytechnic Institute)

دانشگاه های اوکراین

این دانشگاه در سال 1989 تأسیس‌شده و با 36 هزار دانشجو در دو دانشگاه خود که در شهرهای کی یف و اسلاووتیچ است یکی از پرطرفدارترین دانشگاه‌های کشور به‌حساب می‌آید. تا به کنون مهندسان و دانشمندان برجسته‌ای ازجمله سرگئی کارالیوف از آن فارغ تحصیل شده‌اند.

دانشگاه ملی زاپروژیا (Zaporizhzhya National University)

بهترین دانشگاه های اوکراین

این دانشگاه دولتی در سال 1930 در شهر کوچک زاپروژیا تأسیس‌شده است. این دانشگاه شامل دانشکده‌های ریاضی، زبان خارجی، اقتصاد، تاریخ، فیزیک، فلسفه، حقوق، بیولوژی، مدیریت و … وجود دارد. همچنین در این دانشگاه امکانات زیادی ازجمله خوابگاه، مرکز پزشکی و کتابخانه وجود دارد. امروزه دانشجویان زیادی از کشورهای کانادا، چین، بلغارستان، ترکیه، رومانی، بریتانیا، آلمان و … در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

دانشگاه ملی اقتصاد کی یف (Kyiv National Economic University)

معرفی بهترین دانشگاه های اوکراین

این دانشگاه در سال 1609 تأسیس‌شده که ساختمان اصلی آن در خیابان ویکتوری قرارگرفته است. کیفیت آموزش و تحقیقاتی که تا به امروز در این دانشگاه انجام‌شده باعث شده تا در بین دانشگاه‌های کشور، رتبه دوم را داشته باشد. این دانشگاه بزرگ‌ترین دانشگاه اقتصاد اکراین است و به‌عنوان مرکز آموزش اقتصاددان‌ها، وکلا و مدیران شناخته می‌شود. دانشگاه دارای باشگاه، استادیوم‌های اختصاصی و 6 هاستل است و حدود 15 هزار در آن مشغول تحصیل هستند. در این دانشگاه می‌توانید در مقطع لیسانس در رشته‌های اقتصاد بین‌المللی، بازاریابی، نظریه اقتصاد، مدیریت و … تحصیل کنید.

دانشگاه پزشکی ملی (Bogomolets)

بهترین دانشگاه های اوکراین

این دانشگاه پزشکی در سال 1841 تأسیس‌شده است و یکی از بهترین دانشگاه‌های پزشکی این کشور می‌باشد. در این دانشگاه دوره‌های پزشکی برای بیش از 10 هزار دانشجو فراهم‌شده که حدود 1300 نفر از آن‌ها خارجی بوده و حدود 56 کشور دنیا برای تحصیل به این دانشگاه آمده‌اند. در این دانشگاه حدود 1200 استاد استخدام‌شده‌اند که بسیاری از آن‌ها از بهترین اساتید دنیا می‌باشند. یکی از فارغ‌التحصیلان معروف این دانشگاه ولادیمر بتز است که یکی از کشفیات مهم او بخش‌هایی از قشر مغز بوده است.

دانشگاه ملی معدن (National Mining University)

معرفی دانشگاه های اوکراین

این دانشگاه در شهر دنیپرو، سومین شهر پرجمعیت اوکراین، واقع‌شده است. دانشگاه ملی معدن در سال 1899 تأسیس شد و در آن زمان وظیفه‌اش این بود که صنعت معدن را با متخصصان حرفه‌ای به‌پیش ببرد، هدفی که تا به امروز نیز ادامه داشته هرچند که در سال‌های اخیر در آن به‌غیراز موضوعات مرتبط به معدن درس‌های دیگری نیز آموزش داده می‌شود. این دانشگاه دارای 9 دانشکده‌ی مختلف است که در حدود 30 سال پیش یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های اختصاصی این کشور بوده است. این دانشگاه امروزه نیز در بسیاری از رتبه‌بندی‌ها یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور است و تعداد زیادی از دانشجویان خارجی به آن جذب می‌شوند.

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد