معرفی کاخ های معروف اوکراین

 

اوکراین یکی از قدیمی‌ترین کشورهای اروپای شرقی است که سکونت انسان‌ها در آن به 4500 سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد و یکی از دلایل مهمی که باعث افزایش گردشگری در این کشور شده است بکر بودن این کشور، داشتن مردمی خونگرم و دوست‌داشتنی و استقبال خوب مردم این کشور از گردشگران و توریست‌ها است، اوکراین دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی است، در ادامه با ما همراه باشید تا شمارا با چندین قلعه معروف اوکراین آشنا کنیم.

قلعه آق کرمان (Akkerman fortress)

جاذبه های دیدنی اوکراین

شهر بلگورود دنیسترویسکی که درگذشته به آق کرمان (در زبان ترکی به معنی قلعه سفید) معروف بوده است، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان است که با داشتن قلعه تاریخی آق کرمان گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. آق کرمان، شهری در اُبلاست (ولایت) «اُدسا»، واقع در جمهوری اوکراین با 30000 تن جمعیت است. ساخت مجموعه قلعه واقع در این شهر در کل 200 سال زمان برده است و مولداویاییها، ژنواییها و ترک‌ها؛ هرکدام در ساخت قسمتی از آن نقش داشته‌اند. دیواره‌های دفاعی این قلعه حدود 2500 متر طول و 5 متر ضخامت و 35 برج (که اکنون تنها 20 عدد از آن‌ها باقی‌مانده است) تشکیل‌دهنده ساختار کلی این قلعه هستند. دیواره‌های دفاعی از همه طرف به‌جز شمال، با امواج رودخانه دنیستر شسته می‌شوند، همچنین این قلعه با خندقی احاطه‌شده است.

قصر آلوپکا (Alupka palace)

جاذبه های دیدنی اوکراین

قصر تاریخی آلوپکا یا ورونتسو واقع در کوهپایه‌های کوه کریمه در نزدیکی شهر آلوپکا در جنوب اوکراین است. این قصریکی از جاذبه‌های مهم گردشگری در جنوب کریمه می‌باشد. ساخت این قصر از سال 1828 تا 1848 به طول انجامید. پرنس میخائیل سمونویچ ورونتسوی این قصر را به‌عنوان محل اقامت تابستانی خود بنا نمود. طراحی و ساخت بنای قصر به سبک تودور است که توسط معمار انگلیسی ادوارد بلور و دستیارش ولیام هانت انجام شد. «ادوارد بلور» معماری‌های بسیار معروفی را در ایالات‌متحده بریتانیا انجام داده است.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این کاخ، مجاورتش با پارک سرسبز به مساحت ۴۰ هکتار است که توسط کارلوس کیباخ، باغبان آلمانی طراحی‌شده است. مجموعه کاخ آلوپا و پارک آن در همسایگی کاخ ماساندرا از میراث تاریخی مهم اوکراین است که بازدیدکنندگان زیادی از آن دیدن می‌کند.

قلعه کامیانت پودیلسکی ((Kamianets-Podilskyi fortress

جاذبه های دیدنی اوکراین

کاخ کامیانت پودیلسکی جزء عجایب هفتگانه اوکراین می‌باشد، این کاخ یکی از قلعه‌های لهستانی، لیتوانیایی، روسی واقع در شهر تاریخی کامیانت پولدیلسکی در استان خملنیتسکی اوبلست در منطقه باستانی پودولیا در غرب اوکراین است. این قلعه در بالای یک شبه‌جزیره ساخته‌شده که باوجود رودخانه اسموتریچ در اطراف آن، یک سیستم دفاعی طبیعی برای قلعه و محوطه شهر تشکیل‌شده است. بدین ترتیب تنها راه ورودی قلعه پلی می‌باشد که بر روی رودخانه بسته‌شده است.

نام این قلعه از ریشه اسلاوی به معنی سنگ گرفته‌شده است. امروزه شهر و قلعه به همراه پارک ملی پودیلسکی تاوتری از مجموعه‌های مهم و تحت نظارت دولت اوکراین می‌باشند و به‌عنوان نشانه‌هایی از میراث تاریخی، فرهنگی اوکراین در سایت میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. قدمت تاریخی این قلعه به قرن چهاردهم برمی‌گردد اما پژوهش‌های اخیر نشان داده که از قرن دوازدهم و سیزدهم نیز افرادی در این مکان زندگی می‌کردند.

قلعه بالایی لوتسک ((Lutsk Upper Castle

جاذبه های دیدنی اوکراین

این قلعه نماد اصلی شهر لوتسک است و یکی از زیباترین چشم‌انداز این منطقه به شمار می‌آید. در قرن چهاردهم یک شاهزاده لیتوانیایی به نام لیوبارت با نجیب‌زادگان از این خاک و بوم ازدواج کرد، وی به علت این ازدواج دین ارتدکس را پذیرا شد و قلعه لوتسک را به‌عنوان محل زندگی خود بنا نمود. امروزه این کاخ با سه نام شناخته‌شده است:

باوجوداینکه اهالی لوتسک باور دارند که تاریخچه این قلعه به سال 1340 بازمی‌گردد، اما قدمت این بنا به سال‌ها پیش می‌رسد. سال‌ها پیش در قرن یازدهم برای اولین بار بنایی چوبی بر روی تپه‌هایی که امروزه محل قرارگیری کاخ است، ساخته شد. درواقع این بنای چوبی ساختار اولیه کاخ بوده که پس از دو قرن با ساختمان سنگی محکم‌تری جایگزین شد. ساخت این قله بیش از چهل سال به طول انجامید، در ابتدا مسیر خروجی و برج‌های اصلی ساخته شد و سپس دیوارهای محوطه اضافه شدند. امروزه ساختار، طراحی و معماری شگفت‌انگیز این کاخ موردتوجه و تحسین بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

قصر متروپولی‌تان (Metropolitan palace)

جاذبه های دیدنی اوکراین

این کاخ در مقابل کلیسای جامع سنت جورج واقع‌شده است و از قرن شانزدهم تا به امروز این مکان از ارزش ویژه‌ای برخوردار است. بنای امروزی در سال 1761- 1762 ساخته‌شده است. پلاکی به‌عنوان یادبودی از اسقف اندره شپتیتسکی در این بنا به چشم می‌خورد. در سمت غربی این کاخ باغ گل بسیار قدیمی و بزرگی وجود دارد. پاپ جان پل دوم، در سال 2001 تمام مدت در این کاخ اقامت می‌کرد.

قصر کاچانیوسکا ((Palace in Kachanovsky

جاذبه های دیدنی اوکراین

قصر کاچانیوسکا که در نزدیکی پارا فیوکا در سواحل رودخانه سموش قرار دارد، حدود 700 هکتار زمین این منطقه را شامل می‌شود و دارای 17 ساختمان و کاخ کاچانیوسکا است. این کاخ متعلق به قرن نوزدهم بوده و بنا گزاری کل مجموعه نیز به قرن هجدهم بازمی‌گردد. در محوطه پارک بزرگی با 12 دریاچه، تعدادی آبشار و همچنین خانه‌های کوچک ییلاقی وجود دارد که زیبایی مناظر کاخ را صدچندان می‌کنند. نمای خارجی و ساختار داخلی ساختمان در نوع خود منحصربه‌فرد بوده و نسبت به زمان ساخت خود بسیار مجلل می‌باشد. این کاخ همواره مدل نقاشی هنرمندان زیادی است.

قلعه خوتین (Khotyn fortress)

جاذبه های دیدنی اوکراین

قلعه خوتین مجموعه‌ای بسیار مستحکم واقع در سواحل رودخانه دنیستر در خوتین در غرب کشور اوکراین است. ساخت این قلعه در سال 1325 آغاز شد. این قلعه یکی از جاذبه‌های گردشگری بزرگ در این منطقه و کل اوکراین به شمار می‌آید. قلعه خوتین همچنین یکی از عجایب هفتگانه اوکراین می‌باشد. به لطف فضای تاریخی، این مجموعه اغلب به‌عنوان محیطی جهت فیلم‌برداری استفاده می‌شود. در بسیاری از فیلم‌ها از این قلعه به‌جای بسیاری از مکان‌های تاریخی، قلعه‌های مختلف فرانسه و انگلیس و استحکامات دیگر تصویربرداری شده است.

کاخ ورونتسوف (Vorontsov's Palace)

 

جاذبه های دیدنی اوکراین

این کاخ زیبا که در پارک ملی «آلپوکا» واقع‌شده، دارای 150 اتاق است و یکی از نمادهای تاریخی اوکراین محسوب می‌شود. ساخت این کاخ از سال 1830 تا 1848 میلادی به طول انجامید و از سال 1921 به‌عنوان موزه تاریخی شروع به کارکرد.

کاخ لیوایدا (Livadia)

جاذبه های دیدنی اوکراین

این کاخ اقامتگاه تابستانی آخرین تزار روسیه، نیکلای دوم و خانواده‌اش بوده است. کنفرانس یالتا سال 1945، با حضور فرانکلین دلانو روزولت و دیگر اعضای هیئت آمریکایی نیز در این کاخ برگزار شد.

امروزه این بنای تاریخی یک کاخ‌موزه است که در برخی مواقع از آن برای نشست‌های بین‌المللی استفاده می‌شود. اگرچه در حال حاضر بسیاری از مبلمان های تاریخی این مجموعه از بین رفته اما بااین‌وجود این کاخ در آگوست سال 2007 به‌عنوان نقطه عطفی در تاریخ مدرن و در زمره عجایب هفتگانه اوکراین به رسمیت شناخته شد.

این کاخ از گرانیت، سنگ مرمر و Crimea سفید در سبک نئو رنسانس ساخته‌شده است. این عمارت همچنین دارای یک رواق قوسی از سنگ مرمر کارارا، پاسیو بزرگ عربی، پاسیو ایتالیایی، یک برج فلورانس و پنجره تزئین شده با Bramantesque است. گالری کاخ و کلیسای آن نیز به سبک نئو بیزانس ساخته‌شده است.

این کاخ دارای 116 اتاق، با فضای داخلی مبله در سبک‌های مختلف است.

یک هشتی شهر پمپی، اتاق بیلیارد انگلیسی، یک اتاق ناهارخوری نئو باروک و یک مبل راحتی مطالعه ساخته‌شده از چوب افرا (که مورد تحسین ویژه نیکلای دوم بود) نیز یکی از بخش‌های جذاب و دیدنی دیگر این بنای تاریخی می‌باشد.

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد