معرفی کالج های پاتفک در اوکراین

 

پاتفک اوکراین

اوکراین آخرین کشور اروپای شرقی است که نامزد عضویت در اتحادیه اروپا شده است که در آینده‌ی نه‌چندان دور عضو کشورهای شینگن اتحادیه اروپا خواهد شد.

هزینه پایین تحصیلات در این کشور و بالا بودن کیفیت آموزشی دانشگاه‌ها، امنیت بالای این کشور و همچنین مورد تائید بودن مدرک آن توسط آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا باعث جذب دانشجویان زیادی از کشورهای مختلفی مانند آمریکا و اروپا به اوکراین شده است.

زندگی و تحصیل در اوکراین جذابیت‌های خاص خود را دارد، وجود شهرهای توریستی بی‌شمار و برگزاری‌های کمپ‌های دانشجویی، کنفرانس‌های سالانه علمی، وجود پایگاه‌های بی‌شمار دانشگاهی اروپایی و آمریکایی برای جذب دانشجوهای نخبه جهت گرفتن بورس، برنامه‌ریزی و پرورش فکری دانشجویان توسط دانشگاه‌ها، خدمات ویژه کارت‌های دانشجویی برای رفت آمد رایگان با مترو، اتوبوس و ترانوا، گرفتن و تخصیص تخفیف‌های 3 الی 50 درصدی در مراکز طرف قرارداد با دانشگاه‌ها جزو معدود مزیت‌های تحصیل در این کشور بسیار زیبا می‌باشد.

قبل از ورود به دانشگاه در این کشور دانشجو باید ابتدا دوره پیش‌دانشگاهی یا پاتفک خود را که شامل دروس پیش‌نیاز رشته تحصیلی دانشجو می‌باشد را بگذراند. در واقع مدرک پاتفک یا پیش دانشگاهی روسی معادل دیپلم کشور اوکراین است و دانشجویان با این مدرک می توانند در تمام دانشگاههای دنیا به تحصیل بپردازند و پس از اتمام این دوره دانشجو می تواند هم بدون امتحان ورودی وارد دانشگاه شود و هم می تواند با امتحان ورودی وارد دانشگاه شود که بستگی به دانشگاه درخواستی دانشجو بستگی دارد و در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ادامه تحصیل دهد. برخی از دانشگاه‌های اوکراین دوره‌های پاتفک را برگزار می‌کنند همانند دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو، دانشگاه ریاست جمهوری کیف، دانشگاه اروپایی کیف یوروپسکی است. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این دانشگاه‌ها آشنا کنیم.

پاتفک جهت چهار گروه تحصیلی برگذار می شود:

گروه علوم پزشکی برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

گروه فنی و مهندسی برای رشته های معماری و کلیه رشته های مهندسی

گروه علوم انسانی برای رشته های با گرایشات علوم انسانی

گروه هنر و مویسقی

دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف:

پاتفک روسی

دانشگاه ملی کیف معروف به دانشگاه تاراس شفچنکو (سرخ) از معتبرترین دانشگاه‌های ملی اوکراین در شهر کی یف است این دانشگاه در سال 1834 میلادی بانام ولادمیر مقدس تأسیس شد که بعدها نام آن تغییر یافت. این دانشگاه در سال 2016 دانشکده پزشکی را راه‌اندازی کرد که دارای یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های بیولوژی، شیمی و پزشکی در اوکراین می‌باشد.

دانشگاه تاراس شفچنکو بعد از دانشگاه لویو و دانشگاه خارکف سومین دانشگاه قدیمی کشور اوکراین است که تدریس در این دانشگاه به زبان انگلیسی می‌باشد. (بیشتر بخوانید...)

دانشگاه ریاست جمهوری کیف (مائوپ):

پاتفک چیست

آکادمی مدیریت پرسنل بین منطقه‌ای مائوپ (IAPM) یا همان دانشگاه ریاست جمهوری مائوپ اوکراین در سال 1989 به عنوان یکی از موسسه‌های آموزش عالی علمی و خصوصی تأسیس شد. این دانشگاه بزرگ‌ترین موسسه‌ی آموزش عالی اقتصادی و انسانی در اوکراین است. دانشجویان زیادی در 17 رشته‌ی اختصاصی، در 93 تخصص، 8 رشته در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. برگزاری دوره پاتفک پزشکی در این کالج مورد استقبال ایرانی‌هایی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین را دارند، می‌باشد. (بیشتر بخوانید...)

دانشگاه اروپایی کیف یوروپسکی:

کالج های پاتفک اوکراین

دانشگاه اروپائی کیف یوروپسکی یکی از دانشگاه‌هایی است که جهت گذراندن دوره پیش‌دانشگاهی زبان روسی در شهر کیف می‌باشد که دارای امکانات خوب و بسیار مناسبی در این شهر است.

علاوه بر گذراندن دوره پیش‌دانشگاهی پزشکی، مهندسی و علوم انسانی، دانشگاه اروپائی کیف یوروپسکی یکی از تخصصی‌ترین دانشگاه‌ها در رشته‌های مرتبط با اقتصاد در اوکراین می‌باشد.

شرایط ورود به دوره‌های پیش‌دانشگاهی این دانشگاه:

برای ورود به دوره‌های پیش‌دانشگاهی دانشگاه اروپائی کیف یوروپسکی دانشجویان متقاضی تحصیل باید ترجمه روسی مدارک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی، کپی پاسپورت، ترجمه شناسنامه به زبان روسی و انگلیسی خود را به نمایندگان دانشگاه در ایران تحویل دهند تا پذیرش متقاضیان تحصیل در اوکراین صادر شود. پس از دریافت ویزا دانشجو می‌تواند به اوکراین سفر کند و همراه با نماینده شرکت‌ها مستقر در اوکراین در دانشگاه اروپائی کیف یوروپسکی ثبت‌نام نماید.

دروس دوره پیش‌دانشگاهی:

درس‌های دوره پیش‌دانشگاهی بسیار مبتدی و جهت آشنایی دانشجویان با ورژن روسی هر رشته می‌باشد.

گروه پزشکی: زبان روسی، تاریخ اوکراین، بیولوژی، آناتومی، ریاضی، فیزیک، شیمی، کامپیوتر

گروه مهندسی: زبان روسی، تاریخ اوکراین، ریاضی، فیزیک، شیمی، کامپیوتر

گروه انسانی: فلسفه، تاریخ اوکراین، روانشناسی، ریاضی، ادبیات، کامپیوتر

خوابگاه دانشگاه:

خوابگاه دانشگاه اروپائی کیف یوروپسکی در کنار یکی از دریاچه‌های زیبای شهر کیف اوکراین قرار دارد، فاصله خوابگاه تا دانشگاه 3 کیلومتر است.

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد