استان دونتسک در اوکراین

 
استان دونتسک
کشور اوکراین یکی از کشورهای زیبای اروپای شرقی است. این کشور هم‌مرز با بلاروس، روسیه، رومانی، مولداوی، مجارستان، اسلواکی و لهستان می‌باشد. زبان‌اصلی این کشور اوکراینی است. اوکراین داری 24 استان و یک بخش خودمختار به نام کریمه است. کشور اوکراین با طبیعت بکر و زیبایی که دارد ازنظر تعداد گردشگران جایگاه هشتم را در سازمان جهانی گردشگری را به ‌خود اختصاص داده و سالیانه افراد زیادی باهدف مهاجرت کاری، مسافرت و تحصیل در اوکراین این کشور زیبا را انتخاب می‌کنند.

استان دونتسک:

استان دونتسک یکی از استان‌های شرقی کشور اوکراین است، درواقع این استان در جنوب شرق اوکراین واقع‌شده که تا نوامبر سال 1961 به‌افتخار ژوزف استالین به نام استان استالینو شناخته می‌شده است. این استان با حدود 5/4 میلیون نفر جمعیت از پرجمعیت‌ترین استان اوکراین می‌باشد که مساحتی بالغ‌بر 26900 کیلومترمربع تقریباً 4/4 درصد از مساحت کل اوکراین را تشکیل می‌دهد. مرکز این استان شهر دونتسک است.
حدود 57 درصد از مردم استان دونتسک از نژاد اوکراینی و 38 درصد روس، حدود 5 درصد از سایر نژادها هستند. اما زبان تکلم، حدود 75 درصد مردم استان دونتسک روسی است و تنها 24 درصد مردم به زبان اوکراینی صحبت می‌کنند.
در شمال شرق دونتسک، استان لوهانسک و در شمال غرب آن استان خار کیف قرار دارد. همچنین این استان از غرب با استان‌های دنیپروپتروفسک و زاپروژیا هم‌مرز است. از جنوب این استان با دریای آزوف ساحل دارد و از شرق با کشور روسیه دارای مرز مشترک است. از شمال تا جنوب این استان حدود 270 کیلومتر و از شرق تا غرب آن در عریض‌ترین جای ممکن حدود 190 کیلومتر پهنا دارد.
دانشجویان دانشگاه دونتسک از معماری بسیار زیبا و خیره‌کننده و همچنین فضای فکری بسیار عالی بهره‌مند هستند، علاقه‌مندان به‌ صنعت گردشگری نیز از ردیف‌های طولانی ساخت‌وساز و کارهای متالوژی که با تعداد زیادی از دودکش‌های قدیمی بر روی ساختمان‌های این دانشگاه مزین شده است، لذت خاصی می‌برند. شهر دونتسک دارای فضاهای سبز فراوان، 6 محوطه‌ی آبی و همچنین از فضاهایی با آب زیاد برخوردار است. “پل اول شهر” یکی از قسمت‌های دیدنی این شهر است.
 
استان دونتسک دارای دانشگاه ملی و دانشکده‌های فراوانی ازجمله دانشگاه علوم پزشکی دونتسک است که ازلحاظ نظرسنجی آموزش‌وپرورش این کشور رتبه‌ی اول را در میان دانشگاه‌های پزشکی اوکراین دارد. ازجمله دانشگاه‌های معروف دیگر این استان دانشکده‌ی فنی دونتسک، دانشکده‌ی ملی اقتصاد و تجارت دونتسک، دانشکده‌ی ملی دونتسک هم که با رتبه‌ی 801 تا 1000 در آخرین رتبه‌بندی دانشگاهی جهانی QS قرارگرفته‌اند. این شهر هم‌چنین به ‌داشتن دانشگاه دولتی مدیریت و دانشگاه دندان‌پزشکی نیز مشهور است.
استان دونتسک

تحصیل در دانشگاه پزشکی دونتسک

دانشگاه پزشکی دونتسک اوکراین در سال 1930 تأسیس‌شده است و در حال حاضر رتبه 600 جهانی را دارد و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های پزشکی اوکراین و اروپا می‌باشد، استادان این دانشگاه بسیار سخت‌گیر و از کوچک‌ترین خطایی در طول تحصیل از دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دونتسک اوکراین چشم‌پوشی نمی‌کنند.
به علت اعتبار بالای این دانشگاه پزشکی در اروپا، هرساله تعداد زیادی از متقاضیان تحصیل در اوکراین، به شهر دونتسک و دانشگاه پزشکی دونتسک می‌روند.
رشته‌های پزشکی در دانشگاه دونتسک اوکراین
طب اطفال دانشگاه پزشکی
دندان‌پزشکی دانشگاه پزشکی
داروسازی دانشگاه پزشکی
پرستاری دانشگاه پزشکی

شرایط ورود به این دانشگاه پزشکی

متقاضیان تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دونتسک اوکراین، قبل از ورود به دانشگاه پزشکی دونتسک در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی باید دوره پریمدیکال این دانشگاه پزشکی یا دوره پیش‌دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی دونتسک را به اتمام برسانند، پس از اتمام این دوره دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دونتسک اوکراین می‌تواند بدون امتحان ورودی به دانشگاه پزشکی در رشته‌های پزشکی دانشگاه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ورود کند.
درصورتی‌که دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دونتسک اوکراین در امتحان پریمدیکال یا پیش پزشکی رد شود باید به اصلاح پافتور کند، یعنی تجدید دوره نماید.

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد