معرفی دانشگاه های اوکراین

 
 1. دانشگاه علوم پزشکی بوگامولتس اوکراین:

دانشگاه ملی بوگامولتس در شهر کی یف (پایتخت اوکراین) قرار دارد. برنده جایزه نوبل درزمینهٔ نوآوری جراحی چشم می باشد. از معروف‌ترین دانشگاه‌های اوکراین است که دارای کیفیت آموزشی بالایی نیز می‌باشد و از نظر رتبه بندی در درجه اول دانشگاه‌های پزشکی اوکراین قرار دارد. این دانشگاه دارای 11 دانشکده, 80 کرسی آموزشی و در کادر علمی _ آموزشی 1200 استاد فعالیت دارند.

 1. دانشگاه تخصصی شوپیکا اوکراین:

دانشگاه تخصصی شوپیکا در شهر کی یف (پایتخت اوکراین) قرار دارد. هدف اصلی آکادمی شوپیکا تربیت متخصصینی درزمینهٔ های مختلف علمی پزشکی می باشد و جزو برترین و قوی‌ترین مؤسسات آموزش عالی کشور اوکراین است. دارای 6 دانشکده, 70 کرسی آموزشی,150 پروفسور,400 دکتر مشغول به فعالیت می باشند. آکادمی تخصصی پزشکی کی یف به طور موفقیت آمیز با آکادمی های بی‌شماری در سطح جهان از جمله: آمریکا, یونان, انگلستان, لهستان, سویس و ایتالیا همکاری می نماید.

 1. دانشگاه پزشکی پولتاوا اوکراین:

دانشگاه پزشکی پولتاوا از معروف‌ترین دانشکده های علوم دندانپزشکی اوکراین است که بعدها در این دانشگاه رشته های علوم پزشکی نیز راه اندازی شد. در رشته های پزشکی, علاوه بر زبان روسی به زبان انگلیسی هم تدریس داده می شود. شهر پولتاوا در مسیر شهر خارکف در فاصله 400 کیلومتری کی یف (پایتخت اوکراین) قرار دارد.

 1. دانشگاه پزشکی لووف اوکراین:

دانشگاه پزشکی لووف اوکراین از معتبرترین و سطح بالاترین دانشگاه‌های انگلیسی زبان علوم پزشکی اوکراین می‌باشد. رتبه جهانی دانشگاه لووف اوکراین 700 می باشد و جزو 1000 دانشگاه برتر پزشکی دنیا است و همچنین دارای رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی اوکراین بعد از دانشگاه علوم پزشکی کی یف می‌باشد. مدرک این دانشگاه همانند دیگر دانشگاه‌های پزشکی اوکراین مورد تائید آمریکا و اروپا می‌باشد.

 1. دانشگاه پزشکی کارازین خارکف اوکراین (مورد تائید وزارت علوم پزشکی ایران):

 دانشگاه پزشکی کارازین خارکف یکی از قدیمی ترین دانشگاه‌های شرق اروپا پس از دانشگاه لویو است که از لحاظ آموزشی از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشد, متد آموزشی دانشگاه بصورت ترکیبی از کلاسیک و فن آوری های مدرن است. دانشگاه کارازین شامل 21 دانشکده نیز می‌باشد. ( از سال 2018 دانشگاه های اوکراین مورد تأیید وزارت علوم ایران نمی باشد.)

 1. دانشگاه شفچنکو (مورد تائید وزارت علوم پزشکی ایران):

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو (ولادمیر مقدس) جزو یکی از سه دانشگاه قدیمی اوکراین می‌باشد که دارای 15 دانشکده و 4 موسسه است و از معتبرترین دانشگاه‌های اوکراین می‌باشد. این دانشگاه درزمینهٔ تبادل دانشجو فعالیت‌های گسترده ای دارد به طوری که هم اکنون با 40 دانشگاه برتر دنیا همکاری دارد. ( از سال 2018 دانشگاه های اوکراین مورد تأیید وزارت علوم ایران نمی باشد.)

 1. دانشگاه فنی و مهندسی کیف (کا-پی-ای)K-P-A:

دانشگاه فنی و مهندسی کیف یکی از معروف ترین دانشگاه های مهندسی در کشور اوکراین است که قدمت آن به 100 سال می رسد.تحصیل در این دانشگاه به زبان های روسی و انگلیسی می باشد. دانشگاه کا-پی-ای داری 24 دانشکده فنی و مهدنسی در رشته های گونان می باشدو همچنین این دانشگاه با دانشگاه های اروپایی نیز ارتباط دارد.

 1. دانشگاه ملی هوا وفضای کیف اوکراین نائو(کیگا)(مورد تأیید وزارت علوم ایران):

دانشگاه ملی هوایی کیف یکی از معروف ترین دانشگاه های علوم هوایی در کیف است و همچنین عضو ایکائو و باشگاه های هوایی اروپا و کانادا می باشد. تحصیل در این دانشگاه به زبان های روسی و انگلیسی می باشد و دانشجویان می توانند در مقاطع لیسانس،فوق لیسانس و دکترا تحصیل کنند.

 1. دانشگاه ملی هوا و فضای خارکف(خائی):

دانشگاه ملی هوا و فضای خارکف جزو دانشگاه های تاپ در اروپا می باشد که در شهر خارکف است. دانشگاه خارکف با بیش از ده کشور جهان ارتباط دارد و در پروژه فضایی بین المللی آلفا نیز مشارکت دارد.

 1. دانشگاه ریاست جمهوری کیف (مائوپ):

دانشگاه مائوپ دانشگاه نیمه دولتی است و از نظر وزارت علوم اوکراین رتبه دوم  برگزاری دوره پیش دانشگاهی یا پاتفک است . این دانشگاه دارای 3 خوابگاه در د اخل محیط آموزشی دانشگاه می باشد.دوره پاتفک در این دانشگاه به زبان روسی و اوکراینی است.

 1. دانشگاه اروپائی کیف اوکراین یوروپکسی:

دانشگاه یوروپکسی  یکی از چند دانشگاه های اوکراین می باشد که دوره پاتفک یا پیش دانشگاهی را برگزار می کند و یکی از تخصصی ترین دانشگاه های مرتبط با اقتصاد اوکراین می باشد.

 1. دانشگاه خلبانی کرووگراد:

دانشگاه خلبانی کرووگراد از معتبرترین دانشگاه های خلبانی در شهر کرووگراد اوکراین است.دوره های تحصیل خلبانی عمومی به زبان انگلیسی 5 ماه و دوره های تجاری آن 16 ماه است. دوره های تحصیل تخصصی پروازی به زبان روسی است که  آموزش با هواپیماهای تک موتوره و آنتونوف و یاک  می باشد.

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد