تحصیل پزشکی در اوکراین به زبان انگلیسی

 

اخذ ویزای دانشجویی

از بهترین گزینه‌های تحصیل در خارج از کشور، تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در کشور اوکراین می‌باشد. اگر به دنبال تحصیل پزشکی در یک دانشگاه به زبان انگلیسی در اروپا هستید، اوکراین به‌عنوان محل تحصیل گامی بزرگ در موفقیت آینده شما می‌باشد.

یکی از روش‌های مهاجرت به کشور اوکراین اقدام از طریق مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل است. درواقع می‌توان گفت مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور می‌باشد.

زمانی که به دنبال دوره‌های موجود در دانشگاه‌های اوکراین هستید نیاز به در نظر گرفتن زبان تدریس نیست زیرا معمولاً دوره‌ها به چند زبان ارائه می‌گردند. زبان تدریس در این کشور به زبان اوکراینی، روسی، آلمانی و انگلیسی است. زبان ملی مردم این کشور اوکراینی است، به همین علت یادگیری این زبان ب شما کمک خواهد کرد، اما دوره‌های پزشکی زیادی جهت تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین پیدا خواهید کرد.

تحصیل در دانشگاه خارکف در رشته‌ی پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین

از مهم‌ترین فواید تحصیل در اوکراین، به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانید مدارک بین‌المللی که توسط سازمان بهداشت جهانی، یونسکو و غیره که به رسمیت شناخته‌شده‌اند را دریافت کنید.

شرایط تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی

تحصیل پزشکی در کشور اوکراین به علت چندزبانه بودن بین متقاضیان مهاجرت به اروپا جهت تحصیل پزشکی بسیار محبوب است، دانشکده‌های پزشکی در اوکراین از بهترین مکان‌های تحصیلی پزشکی در اروپا هستند. به دلیل آموزش به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های این کشور دانشجویان از سراسر جهان (انگلستان، آلمان، هند، اسکاندیناوی، آفریقا و غیره) برای مطالعات پزشکی (پزشکی، پیراپزشکی، دندانپزشکی، و پرستاری و غیره) به این کشور مهاجرت می‌کنند. این کشور علاوه بر تدریس به زبان انگلیسی، دارای هزینه‌های زندگی بسیار پایین، شهریه و کیفیت بالای مطالعات پزشکی است و به همین علت در اولویت انتخاب بسیاری از علاقه‌مندان به تحصیل قرارگرفته است.

باوجوداینکه زبان اصلی تحصیل در مدارس اوکراین روسی و اوکراینی می‌باشد، برخی از دانشکده‌های پزشکی که آموزش آن‌ها هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی است جزو محبوب‌ترین دانشگاه‌ها در میان دانشجویان خارجی می‌باشند. بنابراین، علاقه‌مندان تحصیل پزشکی، می‌توانند پس از اتمام تحصیل دوره‌یک سال مقدماتی خود زبان مربوطه به دوره انتخابی (انگلیسی، روسی، فرانسوی) را در اوکراین انتخاب و بگذرانند، و یا می‌توانند مدرک زبان انگلیسی را که در کشور خود داشته‌اند برای اثبات به دانشگاه مربوطه تقدیم کنند.

این امکان وجود دارد در دانشگاه‌های مختلف و در یک رشته خاص، دروس دانشگاهی آن‌ها با یکدیگر متفاوت باشند. در کشور اوکراین مدارسی نیز برای دانش‌آموزانی که سنین آن‌ها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می‌باشد وجود دارد. تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در این کشور بدون داشتن مدرک زبان امکان‌پذیر نیست، شرایط تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی یا لیسانس همانند دیگر کشورها می‌باشد اما تفاوت‌هایی نیز وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آن‌ها اطلاع داشته باشید. زبان تحصیل در این کشور به زبان اوکراینی و انگلیسی است.

تحصیل در رشته ی پزشکی

تحصیل در رشته پزشکی در برخی از دانشگاه‌های اوکراین به زبان انگلیسی، از کیفیت بالای آموزشی برخوردار است، این دانشگاه‌ها دارای شهریه ارزان و هزینه زندگی در این کشور نیز بسیار مقرون به صرفه است. بسیاری از دانشگاه‌های علوم پزشکی این کشور آموزش پزشکی (MBBS / MD) به زبان انگلیسی را در رشته‌های، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، و غیره ارائه می‌دهند، و تدریس این رشته‌ها به زبان انگلیسی دارای بیش از 20 سال سابقه است. اما باید توجه داشته باشید که قبل از مهاجرت اطلاعات لازم در رابطه با هزینه زندگی دانشجویی در اوکراین را به دست آورید.

مدرک پزشکی اعطا شده توسط دانشگاه‌های اوکراین به زبان انگلیسی در بسیاری از کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا دارای معتبرترین مدارک است، دانشگاه‌های اوکراین در سراسر جهان دارای اعتبار هستند و به رسمیت شناخته‌شده‌اند و همچنین توسط یونسکو، HPCSA بهداشت حرفه شورای آفریقای جنوبی، سازمان بهداشت جهانی، SCHS کمیسیون عربستان برای تخصص بهداشت، USMLE آزمون صدور مجوز ایالات‌متحده پزشکی، PLAB هیئت حرفه‌ای ارزیابی در انگلستان، MCC شورای پزشکی کانادا تائید شده هستند.

با توجه به دانشگاه انتخابی شما، شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اوکراین نیز متفاوت می‌باشد. معمولاً اخذ پذیرش در دانشگاه‌های خصوصی راحت‌تر از دانشگاه‌های دولتی است.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های اوکراین معمولاً به افرادی که دارای رزومه‌ای بالا هستند تعلق می‌گیرد که در صورت پذیرش از دانشگاه‌ها با وسیله‌ی بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان امکان‌پذیر می‌گردد. معمولاً بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد می‌باشد و شرایط تحصیل در اوکراین در مقطع دکترا یا PHD و شرایط تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان‌تر می‌کند.

تحصیل پزشکی عمومی (MBBS / MD) به زبان انگلیسی در کشور اوکراین

مدت‌زمان تحصیل در این رشته شش سال است که در نهایت منجر به اعطای “دکترای پزشکی” (MD) به متقاضی می‌شود. این مدرک معادل “کارشناسی پزشکی و لیسانس جراحی” می‌باشد. درجه (MBBS) اعطا شده توسط کشورهای مشترک‌المنافع مانند انگلستان، هند، استرالیا و غیره تفاوتی با مدرک اعطا شده توسط دولت اوکراین ندارد. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی به واحد دلار آمریکا محاسبه می‌شود.

​​تمام دوره‌ی آموزشی شش‌ساله دانشجویان بین‌المللی به زبان انگلیسی است. متقاضیان زیادی در این کشور در این دوره شرکت می‌کنند. متقاضیان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین یا باید مدرک زبان داشته باشند و یا قبل از شروع دوره شش‌ساله تحصیل خود برای دو سال به تحصیل زبان در اوکراین مشغول شوند. برنامه درسی دوره‌های انگلیسی‌زبان در دانشگاه‌های اوکراین توسط وزارت آموزش‌وپرورش این کشور تعیین‌شده است.

معمولاً دانش‌آموزان در گروه‌های کوچک 6-10 نفره در کلاس‌ها قرار می‌گیرند. با توجه به این تعداد گروه دانشجویی کوچک، یادگیری کامل برای هر دانش‌آموز امکان‌پذیر است. در نهایت آموزش بالینی نیز برای دانشجویان به زبان انگلیسی برگزار می‌گردد اما اگر متقاضی بخواهد مشغول به کار در اوکراین شود می‌بایست توانایی صحبت کردن به زبان محلی آن منطقه را داشته باشد.

اخذ ویزای دانشجویی اوکراین

دوره‌های کالج زبان انگلیسی برای دانشجویان اوکراین

برای تمامی دانشجویان پزشکی بین‌المللی در اوکراین، که تمایل به بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی خود به منظور پذیرفته شدن و تحصیل در کالج یا دانشگاه دارند، برنامه‌های فشرده زبان انگلیسی یک‌ساله طراحی شده است.

که این نوع آموزش‌ها به صورت تعاملی، با فرصت‌های زیاد فردی برای صحبت کردن، گوش دادن، یادگیری دستور زبان و کار گروهی می‌باشد.

مدت‌زمان کلاس‌های زبان انگلیسی برای دانشجویان پزشکی اوکراین حدود 24 ساعت در هفته است و همچنین دوره‌های آموزشی آن نیز به صورت صحبت کردن، خواندن، گوش دادن، یادگیری دستور زبان، نوشتن، و فرهنگ اوکراین می‌باشد.

مزایای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی

جهت پذیرش در رشته‌ها پزشکی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، داروسازی، پرستاری و تخصصی پزشکی و غیره به زبان انگلیسی:

  • پایین بودن شهریه و هزینه زندگی، وام‌های دانشجویی و کمک‌های مالی در دسترس.
  • خدمات فراوان به دانشجویان بین‌المللی.
  • بدون امتحانات ورودی و یا معادل آن.
  • پذیرش حتی قبل تکمیل کامل دبیرستان.

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد