آکادمی تخصصی پزشکی شوپی کا

 

آکادمی نخصصی پزشکی شوپی کا

آکادمی شوپیکا یکی از ‌مراکز تخصصی علوم پزشکی در اوکراین می باشد که بصورت تخصصی ، تخصصهای علوم پزشکی را ارائه می دارد. در این آکادمی دانشجویان پزشکی میتوانند پس ازگذراندن یک ترم زبان روسی ( دوره پاتفک) وارد کورس اصلی تخصصی شده و دوره خویش را آغاز کنند.

این دانشگاه تخصصهای بالینی گوارش، جراحی قلب، جراحی عمومی، اطفال، جراحی اعصاب، زنان و زایمان، چشم، کودکان، پوست، ارتوپدی، اعصاب، طب اورژانس، گوش، حلق و بینی، روانپزشکی، کلیه و مجاری ادراری، سرطان، پاتولوژی، طب هسته ای، غدد، رادیولوژی و ارولوژی و تخصصهای غیربالینی و تخصصهای دندانپزشکی شامل بیماریهای لثه، پریودونتولوژی، ترمیمی و … دانشجو می پذیرد.

آکادمی تخصصی پزشکی شوپیکا یکی از نخستین موسسات علمی – آموزشی اوکراین است که در دوره دولت اوکراین ( 1917-1919) در زمان احیای علمی، فرهنگی و آموزشی اوکراین تاسیس شد.(این آکادمی در سال 1918 میلادی تاسیس گردید.) در سال 1919 ضمن سازماندهی مجدد و ملی شدن، این آکادمی به عنوان انستیتوی کارآموزی پزشکان کی یف تحت پوشش سازمان آموزش عالی آن زمان قرار گرفت. تا شروع جنگ جهانی دوم این انستیتوی با بیش از 1000 فارغ التحصیل دارای 24 دپارتمان بود. انستیتوی کارآموزی پزشکی کی یف در سال 1996 زیر ساختی شد جهت تشکیل آکادمی تخصصی پزشکی کی یف که به نام پروفسور شوپیک یکی از دولتمردان و دانشمندان مشهور آن زمان نامگذاری شد.

در سال 2005 نیز این آکادمی از طرف ریاست جمهوری اوکراین آقای یوشنکو عنوان ملی را دریافت کرده و به آکادمی ملی تخصصی پزشکی شوپیکا تغییر نام داد.

هدف اصلی این آکادمی تربیت متخصصین در زمینه های مختلف علم پزشکی می باشد که از همان زمان آغاز به کار آن مشخص شد و تا کنون نیز ادامه دارد. امروزه آکادمی تخصصی شوپیکا یکی از برترین و قویترین موسسات آموزش عالی در کشور اوکراین در تربیت آسپیرانتور است که دارای 6 دانشکده، 70 کرسی آموزشی است و 150 پروفسور و 400 دکتر مشغول به فعالیت می باشد. مساحت کل این آکادمی تخصصی 8 هزار متر مربع بوده و همچنین شامل 5 خوابگاه دانشجویی با ظرفیت بیش از 2 هزار نفر است.

در این آکادمی 9 شورای ویژه برای دفاع از رساله های دکتری و کاندیدای علوم در رشته های مختلف بیماری های داخلی، بیماری های عصبی، زنان و زایمان، جراحی، پزشکی قانونی، چشم پزشکی ، داروسازی و غیره وجود دارد. در 5 سال اخیر در این شوراها بیش از 100 رساله دکتری و 400 رساله کاندیدای علوم مورد دفاع واقع شده. همچنین در 25 سال اخیر بیش از 300 دکتر و 1500 کاندیدای علوم پزشکی در این آکادمی تحصیل کرده اند که نزدیک به 100 نفر از آنان شهروندان کشور های خارجی می باشند. فعالیت های مشاوره ای و درمانی از طرف اعضای دپارتمان های آکادمی در مراکز درمانی با داشتن بیش از 7000 تخت بیمارستان و 12 مرکز تحقیقاتی مربوطه صورت می گیرد.

دانشکده پزشکی اوکراین

سالانه بیش از 200 هزار مشاوره پزشکی و 40 هزار جراحی توسط اعضای هئیت های علمی این آکادمی انجام می شود که در امور تحقیقاتی برای ارائه روشهای جدید تشخیص، درمان و پیشگیری مورد استفاده قرار می گیرند.

این آکادمی در زمینه های مختلف پزشکی از جمله سیستم عروقی – شریانی و مغزی شریانی، نوزادان و اطفال، پیشگیری و درمان بیماران مادران، پیشگیری و روشهای تصحیح نقصهای ایمونولژیکی و ژنتیکی در اشکال متفاوت پاتولوژیک مربوطه، راه های موثر در کمک های اولیه و اورژانس ، ایجاد داروهای جدید، بالا بردن جراحی های ارگان های داخلی بدن و دستگاه های حرکتی، پیشگیری از توبرکولوز و ایدز و بسیاری از مسیرهای دیگر فعالیت های تحقیقاتی گسترده ای دارد.

آکادمی ملی تخصصی پزشکی کی یف شوپیکا به طور موفقیت آمیز با آکادمی های بیشماری در سطح جهانی از جمله با کشور های آمریکا، آلمان، کانادا، یونان، انگلستان، لهستان، سویس و ایتالیا همکاری می نماید. از سال 2001 این آکادمی به عنوان یک مرکز آموزشی و تحقیقاتی تراز اول در کشور اوکراین در زمره اعضای آکادمی های جهانی قرار گرفت.

دانشکده های این آکادمی عبارتند از:

Faculty of Surgery

 Faculty of Therapeutics

Faculty of Pediatrics

Medico-Prophylactic and Pharmaceutical Faculty

 Faculty for Advanced Training of Teachers and Professors

Faculty of General practice – family medicine

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد