دانشگاه ملی پزشکی دونتسک

 

بهترین دانشگاه اوکراین

کشور اوکراین دارای معماری باشکوهی از کلیساها و رشته‌کوه‌های جذابی است. در کنار تمام جذابیت‌های معماری و طبیعی می‌توانید به اوکراین به چشم مقصدی جهت تحصیل نگاه کنید. در این کشور حدود 800 موسسه و دانشگاه‌های مختلف برای تحصیل در مقاطع بالاتر وجود دارد که تنها کافی ست تا کمی بر روی آن‌ها تحقیق کنید تا بهترین را برای آموزش انتخاب کنید. تحصیل در این کشور دارای کیفیت آموزش در سطح قابل قبولی است و علاوه بر آن هزینه تحصیلات نسبت به دیگر کشورها کمتر می‌شود.

جهت تحصیل در اوکراین در مقاطع بالاتر 6 نوع موسسه وجود دارد که مدرک هرکدام از آن‌ها اعتبار مشخصی دارد. دوره‌های لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا توسط موسسه‌هایی مانند دانشگاه‌ها، آکادمی‌ها و هنرستان‌ها ارائه می‌شود. هنرستان‌های این کشور نیز بر روی فرهنگ، هنر و موسیقی تمرکز دارند و رشته‌های دیگر را شامل نمی‌شوند. در این کشور تحصیلات لیسانس حدود 4 سال طول می‌کشد و برای آموزش از زبان‌های روسی، اکراینی، انگلیسی و فرانسوی استفاده می‌شود البته زبان فرانسوی فقط مخصوص دوره‌های پزشکی است. دانشجویان بین المللی در این کشور باید آزمون زبان بدهند و یا یک سال در کلاس‌های زبان روسی و یا اوکراینی حضورداشته باشند. البته اگر بخواهید آموزش به زبان‌های انگلیسی و یا فرانسوی داشته باشید نیاز نیست در این کلاس‌ها شرکت کنید و می‌توانید در دوره‌هایی مستقل از دانشگاه این زبان‌ها را یاد بگیرید. در ادامه شما را با یکی از دانشگاه‌های معروف اوکراین بانام دانشگاه ملی پزشکی دونتسک "DNMU" آشنا می‌کنیم.

دانشگاه دونتسک اوکراین

دانشگاه ملی پزشکی دونتسک "DNMU" بهترین و بزرگ‌ترین دانشگاه پزشکی اروپای شرقی است. دانشگاه ملی پزشکی دونتسک در سال 1930 به عنوان موسسه پزشکی M. Gorky Donetsk تأسیس شد که در سال 1994 به DNMU عنوان دانشگاه داده شد. در سال 2008 DNMUhas دارای رتبه دانشگاه ملی پزشکی شد و به دانشگاه ملی پزشکی ملی M.Gorky Donetsk تغییر نام یافت. DNMU به عنوان یکی از بهترین دانشکده‌های پزشکی در اوکراین و در کل اروپا شناخته شده است. این دانشگاه به عنوان DNMU شناخته می‌شود که نام مختصر آن برگرفته از دانشگاه ملی پزشکی گورکی دونتسک است. دانشگاه ملی گورکی دونتسک "DNMU" اولین دانشگاه علوم پزشکی اوکراین است که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) و همچنین در فهرست مدارس I-Med شناخته شده است. این دانشگاه در لیست دانشگاه‌های علوم پزشکی جهان به ثبت رسیده است. دانشگاه ملی پزشکی دونتسک"DNMU" اولین دانشگاه پزشکی در اوکراین و در اروپای شرقی بود که دانشکده‌های پزشکی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی در سال 1991 پس از استقلال اوکراین آغاز کرد.

دانشگاه علوم پزشکی اوکراین

این دانشگاه با توجه به بالاترین (چهارمین) سطح اعتبار سنجی تأییدشده است. فعالیت‌های دانشگاه ملی پزشکی "گورکی دونتسک" "DNMU" با قانون اساسی اوکراین، مقررات اوکراین، اعمال صادره از جانب رئیس‌جمهور و کابینه وزیران اوکراین، مصوبات وزارت بهداشت و آموزش‌وپرورش اوکراین، آیین‌نامه دانشگاه تأیید می‌شود.

این دانشگاه با توجه به بالاترین رتبه، همچنین دارای سطح بالایی از آموزش تخصصی، آزمایشگاه‌های پیشرفته، دانش خوب در زبان انگلیسی، سیستم دانشگاهی "DNMU" از بین دانشگاه‌های دیگر برای دانشجویان جذاب‌ترین است.

امروزه بیش از 15000 دانشجو در هشت دانشگاه ملی پزشکی M.Gorky Donetsk "DNMU" تحصیل می‌کنند. در میان آن‌ها حدود 4200 دانشجوی خارجی از روسیه، جورجیا، ارمنستان، آذربایجان، ترکمنستان، ایالات متحده، موریس، انگلیس، آلمان، لهستان، یونان، اسرائیل، هند، نپال، سریلانکا، ترکیه، چین، مالزی، پاکستان، غنا، نیجریه، کامرون، پرو، فلسطین، ایران، عراق، کویت، اردن، سوریه، تونس، کنیا، نامیبیا، زامبیا، لبنان و سایر کشورها در حال حاضر در DNMUat مشغول به تحصیل هستند. با توجه به سطح بالای آموزش متخصصان و شهریه قابل توجه پایین آن، DNMU یکی از جذاب‌ترین و بهترین دانشگاه‌های پزشکی اوکراین برای خارجی‌ها است.

در کل بیش از 52000 پزشک متخصص، دانشمندان، محققان مشهور، سازمان‌های خدمات بهداشتی از اوکراین، روسیه، سایر کشورهای CIS و همچنین از 96 کشور جهان از آفریقا، آسیا، اروپا و آمریکا فارغ‌التحصیل دانشگاه ملی پزشکی M.Gorky Donetsk (موسسه پزشکی Kirovohrad) هستند. در میان آن‌ها بیش از 8000 دانشجوی خارجی از سراسر جهان از جمله 3 پزشک و 70 داوطلب علوم پزشکی، حدود 200 فارغ‌التحصیل رشته بالینی (مقیم) وجود داشتند.

دانشگاه دونتسک

در حال حاضر کل تدریس دانشگاه ملی گورکی دونتسک متشکل از 1147 نفر است. از این تعداد 150 استاد و 243 استادیار، عنوان دانشگاهی پزشکان و نامزد دانشگاه علوم پزشکی به ترتیب 117 و 449 نفر هستند. در دانشگاه ملی پزشکی دونتسک (DNMU) عضو آکادمی ملی علوم اوکراین و دو عضو مربوط به AMS از اوکراین، 4 برنده جایزه دولت از اوکراین، 18 دانشمند و مهندس برجسته، 8 پزشک برجسته، 2 کارگر محترم آموزش‌وپرورش اوکراین، 37 عضو کامل آکادمی‌های بین المللی و دپارتمان علوم و 1 قهرمان اوکراین دارد.

M.Gorky Donetsk دانشگاه ملی پزشکی "DNMU" (موسسه پزشکی Kirovohrad) در سال‌های 2001 الی 2011 بهترین مرکز آموزشی در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی اوکراین شناخته شده است و همچنین به آن گواهینامه‌هایی از وزارت بهداشت اوکراین و وزارت آموزش‌وپرورش اهدا شده است.

دانشجویان دانشگاه ملی پزشکی M.Gorky Donetsk می‌توانند مدارک تحصیلی خود را به هر دانشگاه پزشکی دیگر اروپا در هر زمان و پس از اتمام اولین سال تحصیلی خود در DNMU انتقال دهند. این دانشگاه مرکز منطقه‌ای برای مدیریت فرایند بولونیا در اوکراین است. انتقال به دانشگاه‌های دیگر اروپا تحت فرآیند بولونیا و بر اساس توافق‌نامه DNMU با این دانشگاه‌ها به دانشگاه‌های کانادا و ایالات متحده انجام می‌شود. دانشگاه ملی پزشکی گورکی دونتسک برای انتقال دانشجویان با تقریباً 160 دانشگاه مختلف کشورهای مختلف از جمله آن‌ها دانشگاه‌های CIS، اروپا، کانادا، ایالات متحده و با برخی از کشورهای عربی توافق‌نامه‌ای برای همکاری امضا کرده است.

دانشگاه ملی پزشکی دونتسک:

دانشکده پزشکی عمومی

دانشکده دانشجویان بین المللی

آموزش تحصیلات تکمیلی در DNMU

دانشکده کودکان و بهداشت عمومی

گروه مقدماتی و مقدماتی

دانشکده پرستاری

دانشکده داروسازی

دانشکده دندانپزشکی

داروی پیشگیری

 

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد