دانشگاه پزشکی وینیتسا اوکراین

 

شهر وینیتسا

وینیتسا شهری با سنت‌ها و تاریخچه‌های غنی می‌باشد که در استان وینیتسا در کشور اوکراین قرارگرفته است. همچنین این شهر در کرانه طولانی‌ترین رودخانه اوکراین؛ یعنی رود باگ جنوبی که از جاذبه‌های دیدنی و اماکن گردشگری فراوانی برخوردار است قرار دارد. شهر وینیتسا دارای خانه‌ها و سازه‌های متعددی است که مطابق با معماری خاصی ساخته‌شده‌اند و علاوه بر آن یک اسکلت ماتوتی نیز در این شهر قرارگرفته که طبق گفته اهالی شهر از قدمتی بالغ‌بر 30 هزار سال برخوردار است.

از این شهر می توان توسط راه آهن و مسیرهای هوایی به اروپای غربی و سایر کشورها مسافرت کرد. شهر وینیتسا به عنوان شهر دانش‌آموزان اوکراین نیز شناخته شده است، که دارای مؤسسات آموزشی برجسته‌ای همچون: دانشگاه فنی Vinnitsa، دانشگاه آموزشی، دانشگاه اقتصادی تجارت، دانشگاه کشاورزی و غیره است.

شهر وینیتسا با موقعیت مکانی مناسبی که داشت به سرعت توسعه یافته و رشد کرده است، و در قرن شانزدهم مقام رسمی شهر را دریافت کرد. جای تعجب نیست که این شهر به عنوان یک شهر باستانی نشان داده می‌شود زیرا خود طبیعت در توسعه سکونتگاه‌ها در این مناطق نقش داشته است. جنگل‌های ضخیم، رودخانه‌های عمیق و آب‌وهوای آرام و مطلوبی همه وقت افراد مختلف را به خود جلب می‌کند.

امروز این شهر، یک شهر دنج است که میهمان‌نوازی، صمیمیت و گرمی رفتار مردم محلی، افراد را به خود جلب می‌کند. در مرکز شهر قدیمی‌ترین بناهای معماری حفظ‌ شده یافت می‌شود.

برج Vinnytsia در امتداد خیابان Sobornaya تنها ساختار دفاعی ساخته شده در اواسط قرن XIV است و تا کنون سالم مانده است، صومعه Jesuit نیز در آنجا واقع شده است. معروف‌ترین مکان های تاریخی این شهر موزه املاک جراح برجسته با نام نیکولای پیروگوف دانشمند بزرگ است.

شهر وینیتسا اوکراین

 کلیسای نیکلاس، شاهکار معماری چوبی در شهر قدیمی واقع شده است. همچنین در میان مکان های جالب، صومعه ارتدکس، کلیسای مقدس مریم باکره و غیره وجود دارد.

در این شهر تئاتر موسیقی و درام سادوفسکی، فیلارمونی منطقه‌ای، تئاتر عروسکی، سینماها، کتابخانه‌ها فعالیت دارند و احساسات و برداشت‌های فراموش نشدنی را به مردم می‌بخشند.

در طی ماه‌هایی که هوا گرم است، مکان مورد علاقه برای تعطیلات مردم محلی و میهمانان، ساحل رودخانه زیبای Southern Bug River است. همچنین، ساکنان شهر وینیتسا علاقه دارند در قسمت‌های سبز شهر - پارک‌ها و میدان‌ها، ​​استراحت کنند.

بزرگ‌ترین چشمه شناور نور و موسیقی شناور در اروپا "Roshen" در سال 2011 در Vinnitsa در آبشار مقابل جزیره جشنواره، جنب کارخانه شکلات‌سازی Roshen افتتاح شد. چشمه وینیتسا یک ساختار هیدرولیک منحصر به فرد است که نمایش های شبانه از آب، نور و موسیقی در فصل گرم هر شب برگزار می‌شود.

Vinnitsa به شهر دانش‌آموزان نیز معروف ست. جوانان برای دریافت آموزش در دانشگاه‌های فنی، پزشکی، دانشگاه‌های دولتی کشاورزی به این شهر می‌روند. یکی از بهترین دانشگاه‌های پزشکی اوکراین که در این شهر واقع شده است با نام دانشگاه علوم پزشکی Pirogov می‌باشد. این کشور دارای سطح بسیار عالی برای تدریس است و هرساله هزاران دانش‌آموز بین المللی را به خود جذب می‌کند.

همچنین شهر Vinnitsa از موقعیت مکانی و سیستم حمل و نقل بسیار عالی برخوردار است و به راحتی با قطار می توان طی مدت 4 ساعت به پایتخت اوکراین یعنی کیف سفر کرد. شهر اودسا نیز فاصله چندان دوری با این کشور ندارد، به همین علت در طی ماه‌های گرم دانش‌آموزان می توانند از ساحل دریای سیاه دیدن کنند و استراحت فوق العاده ای را در آنجا تجربه کنند. اگر فردی به کوه و اسکی علاقه داشته باشد، می‌تواند در زمان زمستان از کوه‌های کارپات بازدید کند.

دانشگاه پزشکی وینیتسا اوکراین

دانشگاه ملی یادبود نیکلای پیروگوف:

اگر فردی بخواهد یک پزشک عالی رتبه شود بهترین پیشنهادی که می توان به آن فرد جهت تحصیل ارائه داد رفتن به این دانشگاه است. این دانشگاه در سال 1921 در شهر وینیتسا تأسیس شد. رشته‌های دندان پزشکی، پزشکی و داروسازی در این دانشگاه در بین دانشجویان بین المللی و داخلی بسیار محبوب است. زبان‌های تدریس در این دانشگاه زبان انگلیسی و اوکراینی است.

دانشگاه ملی پزشکی وینیتسا استراتژی توسعه را برنامه‌ریزی کرده است که بر اساس آن زیرساخت‌ها، روند تحصیل، کارکنان، سطح تدریس، کار علمی، منابع مادی و ارتباطات باید همان خواسته‌هایی را که همه مؤسسات آموزشی برتر دنیا انجام می‌دهند، داشته باشند.

دانشگاه علوم پزشکی پیروگوف بیشترین تعداد معلمان با بالاترین مدرک علمی را در بین مؤسسات آموزشی اوکراین استخدام کرده که شامل 640 نفر تیم آموزشی، 88 پزشک علوم و 70 استاد است.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی وینیتسا دارای 5 خوابگاه، 2 پایگاه تفریحی و ورزشی، استادیوم، 4 سالن غذاخوری و کافه دانشجویان است. کتابخانه‌ای بالغ‌بر 500 هزار جلد کتاب دارد که ادبیات مطالعه و تحقیق علمی را به کلیه متقاضیان ارائه می‌دهد.

این دانشگاه از روابط خلاقانه پشتیبانی می‌کند و با متخصصان پزشکی و دانشکده‌های مراکز آموزش عالی در 19 کشور خارجی (دانشگاه بیرمنگام ایالات‌متحده آمریکا ، کالج فرانکلین پیرس ایالات‌متحده ، دانشگاه لیموژ فرانسه و دیگران) و همچنین با دانشگاه پزشکی در کیف همکاری می‌کند.

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد