غذاهای معروف اوکراین

 

کشور اوکراین یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان گوشت، غلات، محصولات لبنی، تخم مرغ، میوه و سبزی، روغن های گیاهی و انواع مغزها است. در کشور اوکراین انواع ماهیان آب شور و شیرین هم صید می شود به همین علت آشپزی در این کشور بسیار گسترده و طبخ غذاهای آن ها نیز متنوع می باشد.

امروزه در تمام کشورهای جهان به دلیل فناوری و مدرن شدن زندگی رژیم غذایی کشورها شبیه هم شده است و تعدادی از مردم به سوی این چنین غذاهای آماده و نیمه آماده گرایش پیدا کرده اند البته که کشور اوکراین نیز از این موضوع مستثنا نبوده هر چند هنوز هم می توان غذاهای سنتی را روی منو و میز غذا دید.

نوشیدنی ها:

در کشور اوکراین مصرف چایی و قهوه محبوبیت زیادی بین مردم دارد. کواس که نام دیگر نوشابه ی روسی مشهور است در گذشته بین مردم رواج داشته البته امروزه این نوشیدنی کمتر مصرف می شود.

شیرینی ها:

شکلات های اوکراینی با برندهای مشهوری همچون Roshan و Korona از کیفیت بالایی برخوردار است و به بسیاری از کشورهای جهان صادر می گردد. کیک های لایه خامه ای مثل کیک ناپلئونی و Kievskiy Tort در این کشور رواج دارد.

فست فودها:

در کشور اوکراین نیز مانند کشورهای دیگر فست فود های آمریکایی رواج بسیاری دارد و در تمام این کشور شعبه های متعددی از رستوران های زنجیره ای تأسیس شده است. علاوه بر این نوع غذاها اوکراین غذای سریع محلی هم دارد که شاورما یکی از این نوع غذاها است که در رستوران ها با قیمت پایین و همچنین در غرفه های خیابانی عرضه می شود.

غذاهای سنتی کشور اوکراین:

از مهم ترین غذاهای سنتی این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

رول کلم:

 برای تهیه ی این غذا ترکیبی از مواد مختلف مثل گوشت و برنج و ادویه جات را در برگ های کلم مپیچند و می پزند.

 

برش:

 سوپ برش یکی از غذاهای مشهور اوکراین است که در بسیاری از کشورها تهیه می شود و اصلی‌ترین مواد این سوپ چغندر می باشد که همین باعث قرمز رنگ شدن سوپ می شود و برای طمع دهی این سوپ را با ماست و خامه سرو می شود.

چیکن کیف (Chicken kiev):

این غذا نوعی کتلت می باشد که با گوشت سینه ی مرغ تهیه می شود که گوشت مرغ را پس از ترکیب کردن با سیر و سبزیجات سرخ می کنند و یا در فر قرار می دهند.

پنکیک سیب زمینی (Deruny):

این پنکیک با سیب زمینی، آرد و تخم مرغ تهیه می شود.

بلینی (Bliny):

بلینی یک نوع پنکیک یا کرپ است.

هالوشکی (Halushky):

دامپلینگ هایی است که با آرد گندم یا ذرت تهیه می شود.

برش سبز یا سوپ ترشک:

این غذا را با برگ های ترشک و آب گوشت می پزند و معمولاً از تخم مرغ و سبزیجات دیگر هم در تهیه ی آن بهره می برند.

 

 

Kholodets:

این غذا شباهتی به کله‌پاچه دارد که البته به عنوان میان وعده سرد ژله ای سرو می شود. این غذا از مواد اولیه ای همچون گوشت پخته شده در آب، پیاز، هویج و سبزیجات تشکیل شده است و بعد از سرد شدن بسته به سلیقه افراد به آن ترب کوهی و خردل اضافه می شود.

گوشت خوک و گندم سیاه (Pork and grechka):

این غذا جزو غذاهای لوکس و گران قیمت در اوکراین محسوب می شود که در آن از مواد اولیه ی همچون گوشت خوک شیرخوار به همراه پیاز و گندم سیاه استفاده می شود این غذا اغلب در مراسم های رسمی سرو می شود.

پای سیب (Apple Pie):

 در شیرینی پای سیب اوکراینی و شیرینی پای سیب آمریکایی تفاوتی وجود دارد که این تفاوت در خمیر آن می باشد خمیر پای سیب اوکراینی بسیار کریسپی و شکننده تر از پای سیب آمریکایی است و مواد اولیه آن از سیب، آجیل، شکر و دارچین استفاده می شود.