توصیه های ضروری قبل از سفر به اوکراین

 

 مسافرانی که قصد ورود به خاک کشور اوکراین را دارند برای اخذ ویزاهای اوکراین (توریستی، شخصی، تجاری) باید اقدام کنند. به همین علت سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی یف به کلیه مسافرانی که قصد سفر به اوکراین را دارند نکات ضروری و راهنمایی هایی را ارائه داده است که در زیر به شرح آن ها پرداخته ایم.

- برای اخذ ویزای اوکراین نیاز به ذکر زمان (تاریخی) است که به اوکراین سفر می کنید و همچنین نیاز به ذکر مدت زمانی است که از تاریخ ورود به کشور اوکراین تا خروج از آن کشور می باشد دارد.

- دارندگان ویزا چنانچه تمایل به تمدید مدت اقامت خود پس از دریافت ویزا از سفارت اوکراین در ایران را دارند می بایست قبل از اتمام دوره ویزا بطور مثال اگر مایل هستند بیش از سه ماه اقامت در اوکراین داشته باشند باید طبق قوانین مهاجرتی کشور اوکراین قبل از پایان دوره سه ماه اقامت به اداره مهاجرت رفته و جهت ثبت و درج مهر ثبت تمدید اقامت اقدام کنند.

- دارندگان ویزای اوکراین اگر از مدت اقامت مجاز آن ها در اوکراین بیش از حد به طول بیانجامد مدت اضافی اقامت آن ها غیر مجاز می باشد و می باید در ازای مدت اضافی اقامت جریمه ای به مبلغ 1000 گریونا که معادل تقریبا 40 دلار می باشد را پرداخت نمایند تا مجوز خروج از کشور برای آن ها صادر شود.

- در صورتی که اطلاعات درج شده در فرم های صدور ویزای متقاضیان با اظهارات شفاهی آ نها هنگام ورود به فرودگاه کشور اوکراین مغایرت داشته باشد متقاضی باید با ماموران مرزبانی اوکراین مصاحبه کرده و اگر صحبت آن ها مغایرت داشته باشه به کشور بازگردانده می شوند.

متقاضیانی که قصد ورود به اوکراین را دارند باید مدارکی را به همراه خود داشته باشند که در زیر به شرح این مدارک پرداخته ایم:

- داشتن گذرنامه با اعتبار بیش از 6 ماه.

 - بهمراه داشتن بلیط برگشت از اوکراین.

 - به همراه داشتن ارز کافی برای سفر حداقل به مبلغ 1 هزار دلار.

- مسافران در هنگام ورود به اوکراین در صورت داشتن بیش از 10 هزار دلار آمریکا باید اظهارنامه ارزی را تکمیل نموده تا در هنگام خروج از کشور اوکراین مقامات اوکراینی این اظهار نامه را مسافر درخواست کرد به آن ها رائه دهد. (در صورت گم کردن و یا نداشتن این اظهارنامه بنا بر قانون گمرکی اوکراین تمامی ارز مسافر مصادره و به خزانه دولت واریز می شود.)

- حمل داروهای درمانی همانند ترامادول و دیگر داروهای اعتیاد آور در فرودگاه تنها با داشتن نسخه پزشکی تایید شده توسط سفارت اوکراین امکان پذیر می باشد.

- با توجه به قوانین اوکراین در صورت بروز هر نوع نزاع و درگیری حتی در صورتی که منجر به صلح شود از نظر مراجع قانونی قابل پیگیری می باشد که در برخی موارد به دلیل بر هم زدن نظم عمومی منجر به اخراج مسافران خارجی می گردد.

- به همراه داشتن هر گونه مواد مخدر و مصرف آن با توجه به قانون اوکراین بین 5 تا 12 سال زندان به همراه دارد. مسافران باید از حمل و نگهداری وسایل افراد ناشناس در فرودگاه خودداری کنند.

- چنانچه هر یک از مسافران ایرانی در اوکراین مرتکب جرمی شوند و در دادگاه اوکراین محکوم شده و دوره محکومیت را در اوکراین بگذرانند بعد از ورود به کشور نیز این جرم در پرونده قضائی آن ثبت می گردد و ممنوع الخروج می شود.

- دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های اوکراین را دارند تنها 8 دانشگاه گواهی نامه تحصیلی آن ها از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری جمهوری اسلامی ایران پذیرفته می شود که عبارتند از: دانشگاه پلیتکنیک کی یف (دانشگاه ملی فنی اوکراین)؛ دانشگاه ملی هوانوردی خارکف؛ دانشگاه ملی سازه و معماری کی یف؛ دانشگاه ملی هوافضا در کیف؛ دانشگاه ملی تاراس شفچنکو؛ دانشگاه فنی سازه و معماری خارکف؛ آکادمی ملی علوم اوکراین و دانشگاه رادیوالکترونیک خارکف.

- به مسافران یادآور می شویم که در ایام برگزاری جشن ها و مناسبت های عمومی در کشور اوکراین، اکثر ادارات دولتی و رسمی در آن روزها تعطیل می شود و همچنین تعطیلات پایان هفته در روزهای شنبه و یک شنبه می باشد.

تعطیلات رسمی در کشور اوکراین:

سال نو میلادی : 1 ژانویه

عید میلاد مسیح : 7 ژانویه

روز جهانی زن : 8 مارس

روز بین المملی کارگر : 1 الی 2 می

عید پاک : 5 می

روز پیروزی : 9 می

عید تثلیت : 23 ژوئن

روز قانون اساسی : 28 ژوئن

روز استقلال : 24 اوت

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد