دانشگاه شیامن چین

 

دانشگاه شیامن چین

امروزه دانشجویان بین‌المللی بسیاری جهت ادامه تحصیل به کشور چین سفر می‌کنند که یکی از مهم‌ترین دلایل آن وجود دانشگاه‌های معتبر در سطوح اول جهانی می‌باشد. همچنین دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی در دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور به تحصیل بپردازند. تحصیل در کشور چین به زبان چینی، انگلیسی و پرتقالی می‌باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را شروع به سال تحصیلی و همچنین دانشگاه شیامن آشنا کنیم.

هدف اصلی کشور چین، آموزش عالی تربیت متخصصانی برای توسعه بخش های مختلف کشور است. دانشگاه‌ها و کالج‌ها و مؤسسات آموزش عالی این کشور به ارائه برنامه های چهار الی پنج ساله و همچنین دوره های تخصصی دو الی سه سال مبادرت می نمایند.

شروع سال تحصیلی دانشگاه‌های کشور چین از اول جولای تا 31 اوت می‌باشد. البته شروع سال تحصیلی برخی از دانشگاه‌ها در فصل بهار است مانند: دوره های انگلیسی زبان MBBS در دانشگاه شاندونگ، شیان جیائوتونگ، رشته ی امور بین الملل در دانشگاه مطالعات خارجی پکن، اقتصاد در تجارت بین‌المللی، دانشگاه پزشکی دالیان و همچنین دوره ی انگلیسی زبان مهندسی نفت در دانشگاه صنعتی نفت چین.

شهر شیامن

شیامن شهری توریست پذیر است که در سواحل جنوب شرقی چین و در استان فوجیان واقع شده. این شهر به دلیل مناظر دریایی جذابش مشهور است. همچنین به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرها درزمینهٔ ورزش‌های دریایی می‌باشد که باعث شده این موضوع به لحاظ تاریخی نیز دارای اهمیت باشد.

این شهر، از جزایر شیامن، گولانگیو و بخش شمالی رودخانه جیولانگ و بخش تونگ‌آن تشکیل شده که از طریق پل شیامن با خشکی‌های چین کهن در ارتباط است. شیامن در سال 2006، دومین شهر مناسب برای زندگی در چین شناخته شد. دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور چین را دارند می توانند با انتخاب دانشگاه‌های شهر شیامن از زندگی لذت ببرند.

دانشگاه شیامن "Xiamen University"

دانشگاه شیامن در استان فوجیان قرار گرفته است، اولین دانشگاه کشور چین است که در سال 1921 توسط رهبر جهانی چین- آقای تان کاه کی (Tan Kah Kee) تأسیس شده است. این دانشگاه جزو اولین دانشگاه‌هایی بود که توسط چینی های مقیم خارج از کشور تأسیس شد.

امروزه بیش از 40000 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی و دوره های تکمیلی (83 دوره مختلف کارشناسی، 276 دوره کارشناسی ارشد و 187 دوره دکترا) مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه شیامن قادر خواهد بود بیش از 2800 دانشجوی خارجی را 50 کشور مختلف جهان را پذیرا باشد.

در این دانشگاه زبان چینی در برخی از دوره ها به عنوان زبان خارجه تدریس می شود. همچنین، دانشگاه شیامن با 270 موسسه آموزش عالی در چین و خارج از کشور همکاری دارد.

از زمان تأسیس این دانشگاه تا به کنون بیش از 20000 دانشجوی کارشناسی و فارغ التحصیل به کشور چین معرفی کرده است. به دلیل وجود هیئت‌علمی و کادر آموزشی مجرب و پژوهشگران و دانشجویان برجسته این دانشگاه دارای سوابق درخشان آموزشی و پژوهشی و همچنین رتبه های برتر دانشگاهی است.

دانشگاه شیامن همکاری متقابلی با 236 دانشگاه در کشورهای مختلف جهان همانند انگلیس، ژاپن، ایالات متحده، روسیه وغیره است. رتبه‌بندی این دانشگاه عبارت‌اند از: 451 رنکینگ QS، رتبه 86 آسیا، رتبه 501-600 رنکینگ Times، رتبه 201- 300 شانگهای.

این دانشگاه به دلیل امکانات عالی آموزش و همچنین محیط زیستی زیبا به زیباترین دانشگاه چین شناخته شده است.

دانشگاه شیامن چین

موقعیت جغرافیایی این دانشگاه:

محوطه اصلی دانشگاه شیامن در منطقه سیمینگ در جنوب غربی شیامن واقع شده است. همچنین در قله کوه ها، در مقابل اقیانوس و در نزدیکی خلیج شیامن احاطه شده است.

سازه‌های اصلی این دانشگاه دارای مساحتی حدود 2.6 کیلومتر مربع و کتابخانه های آن دارای 3.5 میلیون جلد کتاب است.

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن پذیرش تحصیلی:

ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی.*

ترجمه ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی.*

کپی گذرنامه معتبر.

 عکس 3.4.

مدرک عدم سو پیشینه و ترجمه ی آن به زبان انگلیسی.*

گواهی پزشکی به زبان انگلیسی; (نمونه فرم گواهی پزشکی به پیوست ارسال خواهد شد.)

مدرک زبان در صورت دارا بودن.

گواهی حساب بانکی بنام شخص دانشجو به زبان انگلیسی با موجودی حداقل معادل 4000 دلار (توجه داشته باشید که در این گواهی نرخ برابری ریال به دلار قید شده باشد.)

 *- مدارک ترجمه شده باید به تائید دادگستری و وزارت امور خارجه رسیده شده باشد.

شرایط داوطلبان ادامه تحصیل در رشته پزشکی در چین:

دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی علوم تجربی.

حداقل معدل کل 17 دیپلم و پیش دانشگاهی.

 نمرات بالا در دروس زیست، شیمی و زبان.

حداکثر داشتن 24 سال سن.

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد