تحصیل رشته خلبانی در اوکراین

 

تحصیل در رشته خلبانی

یکی از رشته های تحصیلی که امروزه مورد استقبال بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است تحصیل در رشته خلبانی است. دانشجویانی بسیاری از سراسر جهان متقاضی این رشته در کشور اوکراین هستند، به این دلیل که اوکراین یکی از معدود کشورهایی است که مهندسی هوا و فضا در آنجا توسعه یافته و همچنین توانسته متخصصان ماهری را در رشته‌ی خلبانی آموزش بدهد. برای آنکه اطلاعات کاملی را در زمینه‌ی تحصیل رشته خلبانی در اوکراین به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

دانشگاه‌هایی که دانشجویان بین المللی می‌توانند در آن به تحصیل در رشته‌ی خلبانی بپردازند عبارت‌اند از: آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین، دانشگاه ملی نیروی هوایی خارکیف و دانشگاه هوافضای ملی.

مزایای تحصیل در اوکراین:

امروزه اوکراین به عنوان مقصد اصلی دانشجویان بین المللی تبدیل شده است که آن هم به دلیل مزیت‌ها و امکانات تحصیلی بسیار زیادی است که این امتیازات تحصیلی عبارت‌اند از:

سطح بالای آموزش در دانشگاه‌های اوکراین

دارای مدرک پزشکی معتبر و شناخته شده توسط سازمان‌های جهانیWHO, PLAB(UK), UNESCO, USMLE(USA)

بدون نیاز به آزمون ورودی و مدارک زبان IELTS و TOEFL

هزینه زندگی و شهریه مقرون به صرفه

تدریس به زبان انگلیسی و روسی

داشتن حق امتیازات شهروندی همانند شهروندان اوکراینی

تحصیل رشته خلبانی در دانشگاه هوافضای ملی خارکف ((Kharkiv National University

دانشگاه هوا و فضا خارکف در سال 1930 تأسیس شد و یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های اوکراین در شهر خارکف می باشد.این دانشگاه علاوه بر مشارکتی که در پروژه بین المللی فضایی آلفا دارد با دانشگاه‌های بیش از 10 کشور جهان نیز در ارتباط است. دانشگاه هوا و فضا خارکف دارای سابقه‌ی طولانی جهت توسعه علوم و فنون مهندسی هواپیما است.همچنین به ساخت اولین هواپیما با سرعت بسیار بالا در کشورهای اروپایی شهرت دارد.

در زمان تحصیل در این دانشگاه به دانشجویان حدود 60 موتور هواپیمایی آموزش داده می‌شود و بسیاری از متخصصانی که در زمینه هوافضای اوکراین کار می کنند از فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.

مقاطع تحصیلی در این دانشگاه: لیسانس، فوق لیسانس و تا پایه دکترا می باشد.این دانشگاه دارای رشته های زیر می باشد:

تکنولوژی هواپیما و ساخت هلیکوپتر، سیستم‌های روبوتیک، سیستم‌های کنترل و اتوماتیک ، ساخت موتورهای هواپیما، تکنولوژی طراحی اطلاعات، کامپیوتر و سیستم‌های پیشرفته رادار، توربین‌های گازی و تکنولوژی اطلاعات ، تعمیر و نگهداری هواپیما و برج مراقبت.

تحصیل در اوکراین

دانشگاه هواپیمایی ملی کیف اوکراین (NAU)

این دانشگاه از معروف‌ترین دانشگاه‌های علوم هوایی اوکراین است که در سال 1933 تأسیس شد و همچنین یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های هواپیمایی در اوکراین می باشد. این دانشگاه عضو ایکایو، باشگاه‌های هوایی کانادا و اروپا است. دانشجویان در این دانشگاه می‌توانند در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تحصیل کنند.

این دانشگاه از زمان تأسیس تا به اکنون هزاران متخصص هوایی را آموزش داده است و همچنان آموزش در زمینه‌های تخصصی هواپیمایی را ادامه می دهد. یکی از اصلی ترین اولویت‌های این دانشگاه یکپارچه سازی تحقیقات بین المللی و رشته آموزشی است. این دانشگاه آموزش های حرفه ای و علمی رشته‌ی هوا و فضا را در سطح لیسانس و فوق لیسانس ارائه می دهد. تحصیل در مقطع لیسانس حدود 4 سال به طول می انجامد و تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیز در حدود 1 الی 1.5 سال به طول می انجامد. تحصیل در این دانشگاه به 3 زبان اوکراینی، روسی و انگلیسی امکان‌پذیر است.

آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین (Kirovohrad National Technical University)

آکادمی پرواز فنی کیرووگراد یکی از بهترین دانشگاه‌های پرواز بین المللی اوکراین محسوب می‌شود. تحصیل در این دانشگاه در سطح لیسانس حدود 4 الی 5 سال به طول می انجامد و تحصیل در دوره فوق لیسانس نیز حدود 2 سال می باشد. از جمله برنامه های تحصیلی این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: ناوبری هوایی، خلبانی تجاری هواپیمای چند موتور، مهندسی پرواز ، عملیات پرواز هواپیما، تعمیر و نگهداری فنی موتورها و هواپیماها. این آکادامی دارای دانشکده های مختلفی است که عبارت‌اند از: مرکز آموزشی و تحقیقاتی شبیه ساز ATC، موسسه ناوبری هوایی، دپارتمان آموزش زبان های خارجی، دانشکده خدمات رسانی ترافیک هوایی.

دوره خلبان خصوصی:

طول دوره خلبان خصوصی برابر با 8 ماه است که مجموعاً 46 ساعت می باشد، که 40 ساعت آن در هواپیما اختصاص داده می‌شود.

دوره خلبان تجاری:

طول این دوره برابر با 18 ماه می باشد که در مجموع، 250 ساعت آن به پرواز و آموزش های عملی اختصاص داده می‌شود.

شرایط پذیرش و تحصیل در رشته خلبانی:

ارائه ترجمه مدرک دیپلم به همراه ریزنمرات مربوطه و پاسپورت معتبر می باشد.

همان‌طور که در مطالب بالا بیان کردیم تحصیل در اوکراین به 3 زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی می باشد. تحصیل در رشته‌خلبانی در دو مقطع لیسانس حدود 4 سال و فوق لیسانس حدود 2 سال به طول می انجامد. برای تحصیل در رشته ی خلبانی کشور اوکراین را به شما پیشنهاد می‌کنیم و همچنین توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی اوکراین با مشاوران استارویزا در تماس باشید.

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد