تحصیل داروسازی در اوکراین

 

داروسازی

کشور اوکراین در اروپای شرقی واقع‌شده است، اوکراین  پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به یک کشور مستقل تبدیل شد.زبان رسمی این کشور، اوکراینی است البته زبان روسی و انگلیسی نیز در میان مردم اوکراین رواج دارد. کشور اوکراین دارای آب و هوای گوناگون است.شمال اوکراین دارای آب‌وهوای سرد و جنوب آن دارای آب و هوای معتدل است. پایتخت این کشور شهر کیف است که چند ماه در سال به طور کامل یخبندان می‌باشد. کشور اوکراین از لحاظ فرهنگی و سطح زندگی جزو کشورهای پیشرفته‌ی اروپایی محسوب می‌شود. پس از فروپاشی شوروی اوکراین از نظر اقتصادی دچار مشکلات اساسی شد اما از قرن بیستم اقتصاد اوکراین پیشرفت‌های بسیاری داشته و از لحاظ آموزشی و علمی مهم‌ترین پایگاه تولید علم در کشورهای اروپایی محسوب می‌شود و بیش از 10 دانشگاه تک‌رقمی در سطح بین‌المللی دارد. کشور اوکراین یکی از امن‌ترین کشورها در اروپای شرقی است به همین دلیل سالانه دانشجویان زیادی از سراسر جهان به این کشور مهاجرت تحصیلی می‌کنند. رشته‌های علوم پزشکی در این کشور طرفداران بسیاری دارد.از جمله تحصیل داروسازی در اوکراین ، دانشجویانی از ایران و سایر کشورها را به خود جذب کرده است.

شرایط تحصیل داروسازی:

برای تحصیل در رشته داروسازی در اوکراین نیاز به حداقل مدرک دیپلم متوسطه (تمامی رشته‌ها ) و معدل بالای 15 می‌باشد. سن متقاضی در رشته داروسازی حداقل 18 سال و حداکثر سن بین30 الی 32 است. مدت تحصیل در این رشته 5 سال است و نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست، در صورت نداشتن مدرک زبان می‌توان دوره‌های کالج زبان انگلیسی را گذراند. دانشگاه‌های پزشکی در این کشور آزمون ورودی ندارند بنابراین متقاضی رشته داروسازی ابتدا باید دوره‌های پری‌ مدیکال را گذرانده و پس از قبولی  در آزمون پایان دوره، وارد کورس اصلی در رشته داروسازی شود.

مزایای تحصیل داروسازی:

متقاضیان رشته داروسازی در کشور اوکراین می‌توانند به زبان‌های انگلیسی و روسی تحصیل کنند. دانشگاه‌های کشور اوکراین در سطح بین‌المللی شناخته‌شده هستند و مدرک داروسازی از این دانشگاه‌ها مورد تائید 26 کشور اروپایی است. متقاضیان در رشته داروسازی می‌توانند دوره‌های کالج زبان انگلیسی خود را در هر شهر و دانشگاهی با هزینه کمتری بگذرانند و پس از پایان دوره کالج وارد دانشگاه دلخواه شوند.

دانشجویان بین‌المللی در رشته داروسازی در اوکراین حین تحصیل 20 ساعت اجازه کار در هفته را دارند و همچنین می‌توانند در تعطیلات تابستان به صورت تمام وقت کار کنند و پس از اتمام تحصیلات دانشجو اجازه کار در اوکراین و اروپا دارند .

ارائه مدرک دکترای حرفه ای پس از پایان تحصیل در رشته داروسازی وجود دارد. زیرا در بعضی از کشورهای  اروپایی پس از پایان تحصیل در رشته‌های دندانپزشکی و داروسازی مدرک لیسانس ارائه می‌دهند. امکان انتقال دانشجویان بین‌المللی از اوکراین  به بهترین دانشگاه‌های کشورهای معتبر در سطح بین‌المللی ( آمریکا ،کانادا  و اروپا ) امکان‌پذیر است. دانشجوی داروسازی در اوکراین می‌توانند پس از 5 سال اقامت کشور اوکراین را اخذ نمایند.

تحصیل در داروسازی

دانشگاه‌های رشته داروسازی در اوکراین به شرح زیر است :

دانشگاه کارازین خارکف اوکراین:

این دانشگاه در سال 1805 تأسیس گردید. دانشگاه کارازین، قدیمی‌ترین و پیشرفته‌ترین دانشگاه در اروپای شرقی می‌باشد و همچنین دارای چندین جایزه نوبل است. دانشگاه خارکف اوکراین دارای رتبه 2 در سطح جهانی است. یکی از مزایای تحصیل در این دانشگاه، تحصیل به زبان انگلیسی در رشته‌ی داروسازی می‌باشد.

دانشگاه بوگامولتس:

این دانشگاه در سال  1961تأسیس شده است و دارای رتبه اول بین دانشگاه‌های علوم پزشکی اوکراین می‌باشد. تعداد دانشجویان شاغل به تحصیل از سراسر دنیا در این دانشگاه، حدوداً 1300 دانشجوی بین‌المللی  در رشته‌های پزشکی می‌باشد.

دانشگاه دانتسک:

این دانشگاه در سال 1930 تأسیس شد. از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌ها در اوکراین و اروپا می‌باشد و همچنین مورد تائید سازمان بهداشت جهانی است که پس از استقلال کشور اوکراین در سال 1992 دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به زبان انگلیسی  در دانشگاه دانتسک تحصیل کنند.

دانشگاه ایوانوفرانکولووف اوکراین:

این دانشگاه  در سال 1661تأسیس شده است و از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها در کشور اوکراین می‌باشد و دارای رتبه 600 جهانی است.

دانشگاه کریمه اوکراین:

دانشگاه کریمه در سال 1931 تأسیس گردیده و در شهر کریمه قرار دارد و جزو دانشگاه‌های برجسته پزشکی کشور اوکراین بشمار می آید. دانشگاه کریمه مرکز پژوهشی  و تحقیقی  این شهر می‌باشد و بیش از 5000 دانشجو دارد.

تحصیل در اوکراین

شرایط پذیرش داروسازی در اوکراین به شرح زیر است :

پذیرش برای شرکت در برنامه های تحصیل داروسازی در اوکراین ؛ فناوری بالینی و داروسازی؛ داروسازی بالینی؛ برنامه های مرتبط با لوازم آرایشی و بهداشتی نیز در کشور اوکراین به زبان روسی و اوکراینی امکان پذیر نیز می‌باشد. علاوه بر این امکان شرکت در گرایش های زیست شناسی (تحصیل به زبان انگلیسی و روسی)؛ شیمی و انگلیسی (به زبان انگلیسی) که نتیجه آن در مصاحبه مشخص می‌شود نیز برای افراد واجد شرایط وجود دارد. پذیرش برنامه های آموزشی با شرکت در آزمایشگاه‌ها میسر می‌باشد که شناخت فناوری های پزشکی و درمان از طریق شرکت در مصاحبه به زبان روسی و یا (اوکراینی)؛ زیست شناسی (تدریس  به زبان‌های روسی ،اوکراینی و زبان انگلیسی ) و زیست شناسی (تدریس به زبان انگلیسی) را در پی دارد. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده ؛ جهت تحصیل در مقطع کارشناسی افراد خواهند توانست به تحصیل در گرایش‌هایی نظیر: تجارت اقتصادی؛ اقتصاد و دانش‌های مرتبط با آن؛ رفتار علمی و اجتماعی و .... بپردازند. برای تحصیل در تمامی این گرایش ها افراد باید مدرک دوره متوسطه را در اختیار داشته باشند. برای پذیرش افراد بایستی در مصاحبه زبان روسی (اوکراینی) و ریاضیات نیز شرکت داشته باشند.

شهروندان خارجی که مدرک زیست شناسی, داروسازی و پزشکی را دریافت کرده‌اند قادر به کار کردن در آزمایشگاه‌های شناخته‌شده؛ کسب تخصص در بخش فناوری و بخش‌های درمانی می باشند علاوه بر این اشخاص بایستی در مصاحبه زیست شیمیایی و میکروبیولوژی نیز شرکت داشته باشند.شهروندان خارجی که مدرک دوره متوسطه در هر گرایشی را دریافت کرده‌اند قادر به تحصیل در گرایش مدیریت؛ مدیریت اجرایی و یا به طور کلی دیگر زیرشاخه های مدیریتی در این کشور می باشند. برنامه های آموزشی بایستی دارای کیفیت بالایی باشد؛ از استاندارد و اعتبار خاصی برخوردار باشد. به یاد داشته باشید که افراد بایستی در مصاحبه‌ای که مرتبط با تخصصشان می‌باشد شرکت نمایند.

تخصص‌های داروسازی اوکراین به شرح ذیل می‌باشد :

داروسازی در اوکراین

سازمان فناوری و تجارت دارویی در اوکراین

داروسازی و شیمی در اوکراین

آموزش و تحصیلات عالیه در مدت 5 سال انجام می‌شود. بعد از اتمام موفقیت آمیز تحصیلات عالیه، شخص متقاضی برای دفاع از پایان نامه خود که درزمینهٔ داروسازی است، دفاع می‌کند.ژورنال‌های داروسازی کلینیکی، اخبار داروسازی (شیمی آلی و دارویی) در دانشگاه ملی داروسازی منتشر می شوند. این نشریات در سطح کشور اوکراین از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد