ثبت شرکت در کشور اوکراین

 

مزایای ثبت شرکت در اوکراین

باوجود بحران‌های شدید مالی در سال‌های اخیر، ثبت شرکت در اوکراین بخصوص شرکت‌های که مسئولیت محدود دارند، می‌تواند یک پروژه اقتصادی زودبازده باشد. اگرچه این شرکت‌ها ازنظر مالی می‌تواند سودآور باشد اما دارای محدودیت‌هایی نیز هستند. دولت اوکراین به‌خوبی از شرایط اقتصادی پیش روی خودآگاه است و به همین دلیل  برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی مزایای زیادی در نظر گرفته که یکی از این مزایا امکان اقامت دائم به همراه خانواده می‌باشد .

در سال‌های  اخیر شهروندان خارجی موفق به افتتاح شرکت‌های بزرگ و کوچک در کشور اوکراین شده‌اند . بازار مناسب در کشور اوکراین و همچنین نبود رقیب اقتصادی در بسیاری از حوزه‌ها، باعث می‌شود تا ثبت شرکت در اوکراین به یکی از روش‌های جذاب سرمایه‌گذاری و همچنین اخذ اقامت دائم برای شهروندان خارجی تبدیل شود.

قوانین ثبت شرکت در اوکراین:

کشور اوکراین به شهروندان خارجی اجازه می‌دهد تا در این کشور شرکت شخصی خود را افتتاح کنند البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که در قبال این مجوز، قوانین دقیقی نیز نگاشته شده است که هر شهروند خارجی موظف است آن‌ها را به‌صورت کامل رعایت کند. مهم‌ترین قوانینی که در این زمینه تعیین‌شده‌اند عبارت‌اند از:

هر شهروند خارجی  برای افتتاح شرکت و شروع کار ،موظف به دریافت شماره شناسایی پرداخت مالیات و اجازه کار رسمی در کشور اوکراین می‌باشند. شماره شناسایی مالیاتی که به هر فرد تعلق می‌گیرد یگانه هست و تا پایان حیات از این شماره استفاده می‌شود.لازم به ذکر است که برای دریافت مجوز شروع کار در اوکراین به این شماره شناسایی نیاز دارید.

درصورتی‌که شهروند خارجی خود شرکت را افتتاح کرده باشد و مدیر اصلی شرکت نیز باشد، نمی‌تواند برای دریافت اجازه کار در اوکراین اقدام کند. در این صورت صاحب شرکت باید یکی از شهروندان اوکراینی را به‌عنوان مدیر اجرایی شرکت خود قرار دهد و از طریق او برای خود اجازه کار دریافت کند و پس‌ازآن با اخراج شهروند اوکراینی خود رسماً به‌عنوان مدیر اجرایی، شرکت خود را هدایت کند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اوکراین:

 ثبت شرکت در اوکراین می‌تواند از طریق افراد حقوقی یا افراد حقیقی صورت گیرد که با توجه به نوع ثبت ، مدارک موردنیاز برای هر گروه متفاوت هست .البته لازم به ذکر است که علاوه بر نوع ثبت شرکت، زمینه‌ای که فرد تمایل به فعالیت در آن را دارد نیز در مدارک موردنیاز تفاوت ایجاد می‌کند . بااین‌وجود درصورتی‌که فردی قصد افتتاح و ثبت شرکت در اوکراین را داشته باشد به مدارک زیر نیاز خواهد داشت:

- کپی صفحه اصلی پاسپورت

- کپی شماره ثبت مالیاتی

- لیست کلیه اهداف اقتصادی

- اطلاعات کلی مربوط به قراردادها

- معرفی کلیه سهامداران و تصمیم سازان و قدرت تصمیم‌گیری آن‌ها در شرکت بعلاوه امضای رسمی هر یک از آن‌ها

ثبت شرکت در اوکراین

درصورتی‌که یک فرد حقوقی قصد افتتاح شرک در کشور اوکراین را داشته باشد، ارائه کلیه مدارک زیر الزامی است:

 - کپی پاسپورت و شماره ثبت مالیاتی کلیه اعضای هیئت‌مدیره

- کپی دقیق و قابل قرائت از اساسنامه شرکت

- کپی مدارک رسمی ثبت شرکت در کشور مبدأ

- گواهی رسمی که نشان‌دهنده مکان اصلی شرکت است.

- گواهی نشان‌دهنده قدرت قانونی هر یک از اعضای هیئت‌مدیره بعلاوه امکان حق امضا و امضای رسمی هر یک از آن‌ها

مراحل ثبت شرکت در اوکراین:

برای دست یابی به خواسته‌های خود در کمترین زمان ممکن نیاز به رعایت سلسله مراتب دارید. پیش از آنکه افراد موفق به ثبت شرکت در کشور اوکراین شوند، باید جلساتی را میان تصمیم سازان برگزار کنند و کلیه اهداف و اتفاقاتی که در آینده قرار است رخ دهد را در آن به ثبت رسانند. در مرحله بعد زمان ثبت شرکت به‌صورت آنلاین فرا می‌رسد، در این بخش باید کلیه توافقات صورت گرفته میان افراد به‌صورت آنلاین به ثبت رسمی برسد. این توافقات شامل  اطلاعاتی مانند نام شرکت، اعضای هیئت‌مدیره، حوزه اختیارات هر فرد، سهام هر فرد و…. می‌شود.

و در آخر فرد یا افراد باید منتظر تأییدیه نهایی برای دریافت مجوز افتتاح شرکت باشند. پس از دریافت مجوز نهایی، مرحله نهایی فرامی‌رسد و در این زمان باید شرایط مالیات بر ارزش‌افزوده، چارت سازمانی، افراد وابسته به شرکت که در اوکراین حضور نخواهند داشت و اطلاعاتی ازاین‌دست را به ثبت برسانند.

 

دیدگاه شما چیست؟

تذکر: تگ های Html مجاز نمی باشد